کد خبر: ۲۴۲۱۸۴
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۲
حجت‌الاسلام و المسلمین جنتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قراردادن شهادت شهید مطهری با بیان اینکه شهید مطهری به دنبال اسم و عنوان نبود و قلم و زبانش را در اختیار انقلاب و خدمت به مردم قرار داده بود، گفت: با توجه به باقی گذاشتن آن همه آثار از ایشان بهتر است که جوانان را به خواندن این آثار تشویق کنیم چرا که این کتاب‌ها می‌توانند نیازهای فکری جوانان ما را تامین کند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن روز معلم گفت: معلم می‌تواند یک حامی مظلوم و دشمن ظالم و همچنین یک مجاهد فی سبیل الله را تربیت کند، بنابراین باید قدر خودش را بشناسد.

جنتی گفت: معلم می‌تواند دانش‌آموزان را طوری تربیت کند که آنها تحت تاثیر ماهواره قرار نگیرند و بدانند که زندگی غربی جز ظلمات چیزی نیست و در آنجا شیطان نفوذ کرده است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در ادامه با بیان اینکه زندگی مادی و معنوی کارگر نیز باید تامین شود، گفت:‌ یک کارگر نباید فقط به فکر پول درآوردن و نان خوردنش باشد، یک کارگر باید مثل همه مردم دیگر معنویت و معرفت داشته باشد و خدا را بشناسد و در امور جاری مملکت احساس مسئولیت کند و بی‌تفاوت نباشد و نهی از منکر هم داشته باشد.

وی همچنین تکریم کارگران را یک ضرورت خواند و اظهار کرد: باید دست رهبرمان را بوسید به این دلیل که ایشان به دیدار کارگران رفتند و به آنها احترام می‌گذارند. کارگران رکن جامعه ما هستند و باید قدرشان را دانست چرا که به هر ترتیب قسمت زیادی از تولیدات ما به وسیله کارگران انجام می‌شود.

جنتی با بیان اینکه دولت و ملت باید قدر کارگران را بدانند و زندگی‌شان را تامین کنند، گفت: البته ما از دولت تشکر می‌کنیم که 90 درصد هزینه‌های بیمارستان را قبول کرده و این کمکی به همه از جمله کارگران است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در ادامه سخنان خود توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی چه کارگر و چه غیرکارگر جنس داخلی مصرف کنیم. چرا دست‌مان را به گدایی پیش دیگران دراز کنیم؟ درصورت استفاده از جنس داخلی، تولید و اشتغال زیاد می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از جنس خارجی افتخار نیست بلکه حقارت و خود کوچک کردن است، گفت: تولید کنندگان باید کالای خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید کنند تا استفاده کنندگان برای استفاده از این کالاها رغبت داشته باشند.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با مورد توجه قراردادن شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، گفت: هم اکنون دستگاه‌های متولی فرهنگ مختلف‌اند و از جمله می‌توان حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نام برد و همچنین سپاه خودش در این قضیه نقش دارد. همچنین سازمان تبلیغات نیز نقش خود را ایفا می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با مورد توجه قراردادن نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا گفت: باید توجه کرد که ارشاد وزارت فرهنگ باید اسلامی باشد. باید اسلامی فکر کنند، تصمیم بگیرند و با مسائل برخورد کنند. نباید به کتابی که ضداسلامی است مجوز چاپ داده شود. کتاب نویسنده بی‌پروا، بی‌اعتقاد و لاابالی نباید منتشر شود.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به محصولات فرهنگی نظارت لازم داشته باشد، گفت: مبادا در این بین چیزی از ابتذال و فرهنگ غربی و خود کم‌بینی و احساس حقارت ترویج شود. نباید چنین روحیه‌ای را در انسان‌ها به وجود آورد. باید مواظب ویروس‌هایی که آثار فرهنگی را از بین می‌برد بود البته این کارسختی است و هرکس می‌تواند باید دراین قضیه کمک کند.

جنتی گفت: اگر کار اشتباهی انجام می‌شود باید دوستانه تذکر داد. البته آنها علی‌القاعده قبول می‌کنند چون عنادی ندارند همچنین اگر خدمتی انجام می‌شود باید قدردانی کرد. ضمن اینکه کارهایی انجام شده که آثارش بعدا معلوم می‌شود و به طور کلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمات خوبی انجام شده است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران برخورد با مسائل مربوط به فتنه را نیز یک ضرورت دانست و ضمن تشکر از ریاست قوه قضائیه و دادستان کل به خاطر برخوردهای خوب و قاطع به فتنه و فتنه‌گری گفت: برخی فتنه‌گرها و حتی برخی رئوس فتنه آزاد راه می‌ر‌وند و هر کار دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند. آنها بیکار ننشسته‌اند و من نمی‌دانم باید چکار کرد البته در درجه اول باید کارشان را رصد کرد و این کار اطلاعات است که حالا من به اینکه کار می‌کند یا نه کاری ندارم.

جنتی افزود: قوه قضائیه باید کار این‌ها را رصد کند و ببیند این‌ها کجا می‌روند، چه تزریق می‌کنند و چه نقشه‌ای برای آینده دارند و البته همه باید به مسئولین کمک کنند تا ریشه فتنه را برانگیزند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مسائل رخ داده در مصر گفت: آدم دلش می‌سوزد در کشوری مثل مصر یک عده نظامی مسلط به اوضاع و امور مردم شده‌اند و رئیس جمهور منتخب مردم را به زور کنار می‌زنند و به زندانش می‌برند. خدا آمریکایی‌ها را لعنت کند چون آنها بودند که این وضعیت را به وجود آوردند و چقدر مردم بیچاره را در خیابان‌ها کشتند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در ادامه گفت: در اوکراین هم رئیس جمهور منتخب مردم را کنار زدند و با زور یکی دیگر را جایش گذاشتند البته این تجربه بسیار خوبی بود چرا که دودش به چشم خود آمریکایی‌ها رفت. به جای اینکه کل کشور اوکراین را در اختیار بگیرند، فعلا این کشور در حال تجزیه شدن است و دیگران از آن بهره‌برداری می‌کنند بنابراین دودش به چشم خود آمریکایی‌ها رفت تا اینکه بفهمند همیشه کارهای ضدمردمی و ضدانقلابی به نفع‌شان تمام نمی‌شود تا دیگر فشار نیاورند تا حاکمی را که مردم قبولش دارند کنار بزنند و یک حاکم دست‌ نشانده را روی کار بیاورند.

به گزارش ایسنا، جنتی با اشاره به انتخابات عراق گفت: خداوند ان‌شاءالله این برادر عزیز عراقی‌مان را از شر تروریست‌ها، اشرار و تکفیری‌ها نجات دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین