کد خبر: ۲۴۲۳۲۳
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰
در حال حاضر بیش از سه هزار و 200 جایگاه سوخت در کشور فعال است که حدود 800 جایگاه به صورت دو منظوره سوخت رسانی می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: گفته می‌شود برخی جایگاه‌های سوخت کشور تعطیل شده‌اند و توان ادامه کار با حجم هزینه‌ها را ندارند اما در این باره ‌رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور گفته است که دلیل تعطیلی هیچ یک از جایگا‌ه‌های سوخت کشور افزایش قیمت‌های اخیر حامل‌های انرژی نبوده‌است.

به گفته وی در حال حاضر سه هزار و 243 جایگاه سوخت در کشور فعالیت می‌کند که از این میزان 800 جایگاه دو منظوره هستند و 2100 جایگاه نیز گاز ‌CNG عرضه می‌کنند.

حاج محمدرضا با اشاره به اینکه در دو سال اخیر به دلیل افزایش هزینه‌های جایگاه‌ها و ثابت ماندن درآمدها برخی جایگاه‌ها از سوی شرکت ملی نفت تعطیل شدند و این تعطیلی‌ها ربطی به افزایش قیمت‌های اخیر ندارد.

این درحالی است که طی مدت اخیر با افزایش قیمت حامل‌های انرژی برخی مصرف کنندگان گفته‌اند که جایگاه‌های سوخت در برخی مناطق به تعطیلی کشیده شدند،‌ اما مسئولان این امر معتقدند هیچ جایگاه سوختی در این مدت تعطیل نشده است.

در این میان رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور به ایسنا گفت که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی هیچ مشکلی در سوخت رسانی به مردم به وجود نیامد و هیچ سالی همچون امسال جایگاه‌های سوخت آمادگی این چنینی نداشتند.

وی با بیان اینکه جایگاه‌های سوخت کشور از بهمن‌ماه گذشته آمادگی افزایش قیمت حامل‌های انرژی را داشتند، افرود: اکنون نیز همه جایگاه‌های فعال آمادگی سوخت رسانی به کلیه وسایل نقلیه موجود را دارند.

به گزارش ایسنا، جمعه هفته گذشته قیمت نهایی حامل‌های انرژی اعلام شد و مقرر شد بنزین سهمیه‌ای با نرخ 700 تومان ئ بنزین آزاد با نرخ 1000 تومان عرضه شود ،‌ همچنین اعلام شد گاز CNG نیز هر متر مکعب 450تومان عرضه شود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین