کد خبر: ۲۴۲۳۶۰
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز اجرای برنامه تحول سلامت را 15 اردیبهشت اعلام کرد و گفت: به مردم وعده داده ایم و باید به آن پایبند باشیم و این مستلزم اجرای دقیق برنامه است ، اگر چه از مردم می خواهیم ضمن همراهی با خدمتگزاران خود صبور هم باشند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: «سید حسن قاضی زاده هاشمی» روز شنبه در جمع روسا و مدیران بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تحت پوشش وزارت بهداشت افزود: اجرای مواردی در مراکز درمانی چون توجه و احترام به بیماران، فضای آراسته و در شان مردم ، رفتار مناسب مدیران و پرستاران باعث ارتقای سلامت و رضایتمندی مردم می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا باید با گام های محکم و استوار و حرکت جهادی در اجرای بهینه طرح تحول نظام سلامت مردم را یاری کنید و امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات بهداشت و درمان مردم را حل کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با گذشت کمتر از یک سال از آغاز به کار دولت، بخشی از معضلات حوزه بهداشت و درمان همچون کمبود دارو برطرف شده است.

هاشمی گفت: در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم مشکلات متعددی در حوزه بهداشت و درمان کشور وجود داشت و مشکلاتی مانند کمبود اعتبارات و بحران دارویی از مشکلات جدی نظام به شمار می رفت.

وی افزود: در کنار این مشکلات تغییر مدیریت ها و روسای دانشگاه های علوم پزشکی نیز وجود داشت که با هماهنگی بین حوزه های مختلف، نیاز به عزم بزرگی بود که خوشبختانه برای رفع این مشکلات، کمر همت بسته شد و ره آورد بسیار خوبی در حوزه سلامت در پی داشت.

وزیر بهداشت با یادآوری اینکه امروز وارث مشکلات بسیاری در حوزه سلامت هستیم، تصریح کرد: با توجه ویژه رییس جمهور به حوزه سلامت و اجرای طرح تحول نظام سلامت، بخش عمده ای از مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان به تدریج برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: معضلات امروز سلامت مربوط به یک یا دو دولت نیست، بلکه مربوط به دولت های متعددی در گذشته بوده است که حوزه سلامت مردم اولویت آنها نبوده و وضعیت بهداشت و درمان در اولویت پایین تری بوده است. 

وزیر بهداشت افزود: اینکه انتظار داشته باشیم معضلات باقی مانده از دولت های متعدد گذشته بسرعت حل شوند، صحیح نیست بلکه آن چه برای ما اهمیت دارد، تغییر جهت حرکت است که دولت یازدهم، سلامت مردم را جزء اولویت های نخستین خود قرار داده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تدوین سیاستهای کلی سلامت، ابلاغی رهبر معظم انقلاب چندین سال به طول انجامیده است، گفت: ابلاغ این سیاست ها، تکلیف وزارت بهداشت را به طور شفاف و سریع مشخص کرد.

هاشمی بخش تولیت، نظارت و تجمیع منابع بیمه ای با محوریت وزارت بهداشت را مهم ترین سیاست های کلی سلامت ابلاغی رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در حال حاضر رییس جمهور به تحقق وعده های قبل از انتخابات خود مبنی بر توجه به سلامت مردم بیش از گذشته توجه دارند، گفت: این توجه نشان از همت والای شخص رییس جمهوری در حل مشکلات بهداشت و درمان مردم است.

به پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وی در ادامه گفت: این نکته بسیار اهمیت دارد که شخص رییس جمهوری علی رغم تمام کمبودها و فشارهای بین المللی و محدودیت ها، نگاهش به حوزه سلامت بسیار پر رنگ است.

هاشمی افزود: در کنار عزم و همت دولت، مجلس شورای اسلامی نیز در بخش بودجه نگاه کاملا شفاف تری نسبت به گذشته در بخش سلامت داشته اند و امیدواریم این حمایت ها در سال 94 نیز استمرار داشته باشد و این بستگی به عملکرد متولیان سلامت دارد و اگر در این بخش ضعیف عمل کنیم مسئولان را دچار تردید کرده و به مردم نیز ظلم کرده ایم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین