کد خبر: ۲۴۲۵۹۵
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۱
عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس شورای اسلامی گفت که بابک زنجانی ۲ ملک را به نام وزارت نفت کرده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس، در خصوص چک بابک زنجانی برای پرداخت بدهی نفتی‌اش که قرار بود 6 اردیبهشت‌ماه نقد شود، گفت: طبق اخبار و اطلاعات ما این چک پاس نشده است.

وی اضافه کرد: بابک زنجانی پیش‌تر یکسری از اموال خود را به نام وزارت نفت کرده بود؛ این املاک شامل ملک ایران زمین و یکی دو ملک دیگر بود که در زمان بررسی پرونده درباره ارزش واقعی آنها تحقیقاتی صورت گرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه خاطرنشان کرد: بابک زنجانی قصد داشت با این اقدام و وکالتی که به وزارت نفت داده، حسن نیتش را نشان دهد اما با رصد ما مشخص شد که قیمت این املاک منطبق با ادعای آقای زنجانی نبود.

دهدشتی با بیان اینکه چک 6 اردیبهشت ماه مضاعف بر املاک یاد شده برای محکم‌کاری بیشتر از بابک زنجانی گرفته شده بود، تصریح کرد: اکنون قوه قضائیه باید موضوع را پیگیری کرده و بحث اموال و چک را پیگیری کند.

وی درباره جزئیات املاکی که بابک زنجانی در اختیار وزارت نفت قرار داده بود، ‌گفت: این املاک شامل ملک ایران‌زمین و یک ملک دیگر بود که بحث‌های زیادی را در بر گرفت؛ آقای زنجانی ادعا می‌کرد ملک ایران زمین 7 هزار میلیارد تومان ارزش دارد، کارشناسان رسمی دادگستری قیمتی حدود 1200 میلیارد را داده بودند اما رصد ما رقم پایین‌تری را نشان می‌داد.

عضو کمیته مشترک کمیسیون‌های اصل نود و انرژی مجلس برای پیگیری پرونده بابک زنجانی ادامه داد: بحث‌های مطرح پیرامون قیمت ملک ایران زمین بحث‌برانگیز بود و این سؤال مطرح می‌شد که آیا تبانی در این زمینه صورت گرفته است یا نه؟

دهدشتی در همین زمین خاطرنشان کرد: تا آنجا که من مطلعم در 5-6 ماه گذشته اقدامات مربوط به نقل و انتقال این املاک صورت گرفته بود و وکالت برای این زمین‌ها به وزارت نفت داده شده اما بحث‌های مربوط به ارزش‌گذاری این املاک برای ما مسئله بود.

وی با بیان اینکه بابک زنجانی در ابتدا با حسن نیت برخورد می‌کند، تصریح کرد: عملا در کارها چیزی از بابک زنجانی دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد گفته‌های وی دور از واقعیت باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه بخشی از بدهی بابک زنجانی با ارزش‌گذاری دو ملک یادشده پرداخت خواهد شد، گفت: در ابتدای تشکیل پرونده ما اصرار داشتیم که ضمانت‌های لازم توسط وزارت نفت از بابک زنجانی اخذ شود. وزارت اطلاعات نیز موظف شده بود که اموال وی در داخل و خارج را شناسایی کند؛ البته آقای زنجانی برخی جاها گفته من اموالی ندارم و سرمایه‌ام همان پول در حساب است اما طبق تحقیقات وی اموالی داشته است.

دهدشتی با بیان اینکه اموال بابک زنجانی رصد و شناسایی شده است، ‌اظهار داشت: اینکه چقدر از این اموال مربوط به وی است جای بحث دارد؟ البته قوه قضائیه اکنون به مرحله‌ای رسیده که می‌تواند به آسانی برخورد کند یعنی اموال وی را مصادره کند تا بتواند بدهی نفتی وی را بگیرد. بحث‌های دیگر پرونده مانند خلف وعده هم باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به عدم پرداخت بدهی نفتی از سوی بابک زنجانی قرار نیست اموال وی را به فروش برسانند، ‌اظهار داشت: این موضوع مربوط به قوه قضائیه بوده و من اطلاعی درباره آن ندارم. البته این موضوع طول کشیده و از حوزه کاری ما نیز خارج شده است. پیگیری‌های مجلس نیز برای پیشبرد بهتر امور است اما در نهایت دستگاه قضایی باید برخوردهای لازم را انجام دهد.

به گزارش فارس، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات بیشتر پرونده بابک زنجانی گفت: ما به مسائل دیگر ورود نکرده‌ایم اما به طور معمول پول‌های بادآورده بحث‌های حاشیه‌ای دارد؛ آقای زنجانی رویه عادی را طی نکرده و روال‌های غیرمتعارف معمولا مسائل زیادی را در بردارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین