کد خبر: ۲۴۲۷۱۱
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۷
معاون اجرایی رییس‌جمهور با اشاره به قول مساعد رییس جمهور در سفرش به نیویورک مبنی بر ایجاد پرواز مستقیم میان ایران و آمریکا گفت: به دلیل وجود مشکلاتی میان روابط دو کشور این مساله با کندی پیش می‌رود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:  محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور در حاشیه اولین جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات ایرانیان در دیدار با اعضای فراکسیون ایرانیان خارج از کشور در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین پیگیری‌های انجام شده درباره پرواز مستقیم ایران و آمریکا گفت: ما برای تسهیل رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و از راه‌های قانونی امکان رفت و آمد سالم با حداقل هزینه را برای ایرانیان خارج از کشور فراهم خواهیم کرد. اتصال ایرانیان خارج از کشور به سرزمین مادری یک اقدام بزرگ و مهمی است و در این باره هیچ کشوری مستثنی نیست.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که میان ایران و آمریکا وجود دارد، مساله پرواز مستقیم میان دو کشور به کندی پیش می‌رود زیرا این مساله متناسب با مناسبات و روابط دو کشور است، اما پیگیری‌هایی در این باره با شرکت‌های ذی‌ربط و نهادهای بین‌المللی در جریان است، اگر چنین اتفاقی افتاد، به اطلاع عمومی می‌رسانیم.

معاون اجرایی رییس جمهور درباره سیاست‌های شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در سال جدید گفت: توسعه مناسبات ایرانیان خارج از کشور با سرزمین مادری و ایجاد ارتباط منطقه‌ای در توسعه رفت و آمد آنها به کشور از اولویت‌های کاری این شورا است. به خصوص ایرانیانی که به هر دلیلی امکان داشتن شناسنامه و پاسپورت ایرانی ندارند، از طریق قانونی با صدور کارت‌های شناسایی مناسب امکان حضور آنها فراهم می‌شود. همچنین در زمینه خدمات کنسولی و دیگر خدمات چهارگانه تلاش داریم با حمایت دستگاه‌های ذی‌ربط به صورت الکترونیکی به آنها خدمات ارائه کنیم.

به گزارش ایسنا، شریعتمداری در پایان با اشاره به تشکیل فراکسیون ایرانیان خارج از کشور در مجلس شورای اسلامی کشورمان گفت: نمایندگان مجلس با احساس مسوولیت به دنبال تشکیل فراکسیون برای گسترش همکاری‌های فرهنگی و اقتصادی با ایرانیان خارج از کشور هستند. ما از این طرح‌ها استقبال می‌کنیم. این اولین جلسه هماهنگی میان این فراکسیون و اعضای دبیرخانه شورا است. امیدواریم تعریف جدیدی از همکاری میان فراکسیون و دبیرخانه این شورا ایجاد شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین