کد خبر: ۲۴۲۷۸۸
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۹
مذاکرات کارشناسی ایران و کشورهای 5+1 از امروز در نیویورک آغاز می شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش خبرنگار مهر مذاکرات کارشناسی ایران و کشورهای 5+1 از امروز در حاشیه اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی در نیویورک آغاز خواهد شد.

براساس این گزارش مذاکرات کارشناسی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود.

حمید بعیدی نژاد رئیس هیأت کارشناسی مذاکره کننده کشورمان از هفته گذشته به همراه رضا نجفی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی برای شرکت در اجلاس ان پی تی به نیویورک سفر کردند.

مذاکرات ایران و 5+1 از هفته آینده 23 اردیبهشت ماه در وین آغاز می شود و قرار است در این دوره از مذاکرات در گام نهایی طرفین وارد نگارش متن شوند. مذاکرات کارشناسی ایران و کشورهای 5+1 پیش از این قرار بود در حاشیه اجلاس ان پی تی از 15 تا 19 اردیبهشت ماه در نیویورک برگزار شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته با اشاره به مذاکرات کارشناسی ایران و 5+1 در نیویورک گفت: طبق توافق ژنو مذاکرات کارشناسی میان ایران و طرف های غربی تاکنون چند دوره برگزار شده و این روند ادامه دارد که این نوبت در نیویورک انجام می شود.

وی ادامه داد: چهارمین دوره مذاکرات سیاسی نیز از هفته آینده آغاز می شود که در آن مذاکرات ان شاء الله شروع به نگارش متن برنامه جامع توافق با کشورهای غربی می کنیم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین