کد خبر: ۲۴۲۹۱۵
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۹
وزیر نفت با یادآوری همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه های صنعت نفت و گاز گفت: با توجه به حضور جوانان بااستعداد و خلاق در این شرکت ها، می توان اقدامات بزرگی در این صنعت انجام داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایرنا، با توجه به آغاز به کار نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در تهران، بیژن زنگنه سه شنبه شب در برنامه تلویزیونی به تشریح برنامه ها و اقدامات کنونی و آینده وزارت نفت پرداخت.

وی به توانمندی های متخصصان جوان کشور در شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: به خلاقیت این قشر باور دارم از این رو شخصا به این موضوع (استفاده از توانمندی این شرکت ها) می پردازم زیرا آنها تعیین کننده آینده صنعت نفت و گاز کشور هستند.

وی در ادامه به سیاست های اقتصادمقاومتی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب، پرچمدار سه تحول بزرگ اقتصادی کشور شامل ˈچشم انداز 20 ساله، سیاست های اجرای اصل 44 قانون اساسی و اقتصاد مقاومتیˈ هستند.

وی، سیاست های اقتصاد مقاومتی را محرک بزرگی برای توسعه کشور دانست و گفت: با اتکا به این سیاست ها می توانیم بسیاری از مشکلات خود را رفع کنیم.

وزیر نفت به مشخص شدن تکلیف بسیاری از مسایل اقتصادی در این سیاست ها اشاره کرد و گفت: تاکنون در وزارت نفت طرح های مشخصی را تعیین کردیم که در حال نهایی شدن است. قرار است این طرح ها با اتکا به سیاست های اقتصاد مقاومتی، در چهار تا پنج سال آینده محقق شوند.

زنگنه از جمله مهمترین نکات مطرح شده در سیاست های اقتصاد مقاومتی که به طور مستقیم به صنعت نفت مربوط است را ˈتاکید بر اولویت دادن به میدان های مشترک نفت و گاز، توسعه بخش پتروشیمی و صادرات گاز و جلوگیری از خام فروشیˈ عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی درون گرایی و برون زدایی؛ یعنی در عین رقابت با کشورهای دیگر، باید به توسعه و پیشرفت داخلی نیز توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این سیاست ها، برای همه مواردی که به صنعت نفت و گاز مربوط است، طرح هایی تهیه شده که همه آنها عملیاتی است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین