کد خبر: ۲۴۳۱۵۴
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۸
وزیر راه و شهرسازی بر حمایت از خرید متقاضیان مسکن تاکید کرد و گفت که با بانک مرکزی در حال گفت و گو هستیم و امیدواریم بخش تولید انبوه (عرضه و تقاضا) را مجددا ساماندهی کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: ˈعباس آخوندیˈپنجشنبه شب در نشست با تشکلهای صنفی و حرفه ورزان استان گلستان در محل سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری گلستان افزود:نکته دوم در بخش مسکن این است که قطعا با فعال شدن بخش مسکن دیگر بخش ها فعال می شوند.

وی ادامه داد در همین راستا از انبوه سازان به صورت مهندسی ساز در کشور باید حمایت شود که این امر با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت مقررات ملی ساختمان و غیره صورت می گیرد.

آخوندی گفت:تمام دفاتر مهندسی ثروت های ملی هستند که نتیجه تجربه و انباشت دانش مهندسی در ایران می باشند و حمایت از آنها فارغ از این که مالکان آنها چه کسانی هستند، وظیفه ماست.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال گذشته حمایت خوبی از مطالبات پیمانکاران انجام شده به طوری که بخش عمده مطالبات آنها پرداخت شده و امسال نیز اندیشه های داریم که از جمله آنها افزایش میزان طرح های عمرانی است تا این بخش رونق گیرد.

در حوزه نظام مهندسی که وظیفه تنسیق امور مهندسان را بر عهده دارد، آموزش و تربیت نیروی انسانی کلیدی ترین نکته ای است که در آن مطرح می شود.

با بیان اینکه آموزش از مسایل مورد توجه در همه بخش هاست، اظهارکرد: گلستان استانی مرزی است و برای ارتباط با کشورهای آسیای میانه نیاز به افرادی آموزش دیده دارد.

به گفته وی، آموزش حرفه ورزی نکته مهمی است که قدرت رقابتی به مهندسان می دهد تا در سطح بین المللی کار کنند.

آخوندی از شرکت های پیمانکاری و مهندسی خواست که فقط به بازار داخلی اکتفا نکنند چرا که با بازارهای داخلی نمی توان رشد کرد.

به گفته آخوندی، قانون موجود در این بخش قانون بدی نیست چرا که پیمانکارانی بودند که با دریافت پیام این قانون،هم اکنون دفاتر خوبی در کشورهای دیگر دارند و اگر دیگر پیمانکارن نیز آن را جدی بگیرند بیشتز از اکنون می شود از صدور خدمات فنی مهندسی حمایت کرد.

وی در پایان، بهسازی راه اینچه برون – گرگان و روکش آسفالت راه های شریانی را از برنامه های دیگر و مورد توجه بیان کرد.

تکمیل ظرفیت های ریلی و زیرساختی در استان از طریق فاینانس و معرفی سرمایه گذار، توجه و اهتمام ویژه به دانش مهندسان و به روز رسانی اطلاعات آنها، نیاز به بسته های تشویقی برای بازسازی بافت های فرسوده ، تامین ویژه مصالح خام برای پروژه های ملی و استانی و استفاده از دیپلماسی برای تشویق ترکمنستان به ساخت جاده هایی که مسیر تردد ناوگان ایرانی است از مواردی بود که از سوی تشکل های صنفی گلستان مطرح شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز راس هیاتی عالی رتبه برای بازدید از طرح های عمرانی استان گلستان وارد گرگان شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین