کد خبر: ۲۴۳۳۰۰
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۳
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با برشمردن شروط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حضور مجدد پژو در ایران گفت: قرارداد برد- برد ایران با پژو، به رسمیت شناختن منافع ایران در بازارهای صادراتی پژو، ورود علم، تکنولوژی برند و منافع سرمایه‌گذاری مشترک از جمله شروط این وزارتخانه برای همکاری مجدد با همه خودروسازان جهانی از جمله پژو است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حسین ابویی مهریزی در حاشیه بازدید از یکی از واحدهای قطعه سازی در جمع خبرنگاران گفت: ایران در صنعت خودرو و برخی صنایع دیگر مزیت هایی دارد که می تواند در فرآیند تعاملی برد- برد مورد همکاری سایر کشورها قرار گیرد. ضمن اینکه هم اکنون دلواپس صنعت خودرو نیستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش شرط های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بازگشت مجدد پژو به ایران افزود: ایران برای تمامی کمپانی های بزرگ بین المللی که منافع ایران را به رسمیت بشناسند بازار دارد ولی هر قراردادی از جمله پژو اگر بخواهد منعقد و عملیاتی شود باید در نظر گرفتن منابع برد- برد هر دو طرف باشد.

وی ادامه داد: دید تمام مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در موضوع پژو این است که منافع اقتصادی ایران در چارچوب اصولی که برای کشور ترسیم شده است، تامین شود؛ در غیر این صورت قهر کردن معنا ندارد.

ابویی مهریزی در پاسخ به این سوال مهر که پژو هم با تشدید تحریم ها از بازار ایران خارج شد و همراه خوبی برای ایران نبوده است، خاطرنشان کرد: منافع ملی در مقابل تمام افت و خیز ها و عدم ارتباط ها و تند گفتن های طرف های تجاری ایران لحاظ خواهد شد.

وی اظهار داشت: قرارداد برد- برد ایران با پژو، به رسمیت شناختن منافع ایران در بازارهای صادراتی پژو، ورود علم، تکنولوژی برند و منافع سرمایه گذاری مشترک از جمله شروط این وزارتخانه برای همکاری مجدد با همه خودروسازان جهانی از جمله پژو است. ضمن اینکه حتما بازار صادراتی پژو نیز باید در اختیار ایران قرار گیرد و سرمایه گذاری به عدد و رقم چند میلیون دلاری محدود نشود.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، همه مدیران وزارت صنعت و نیز مدیران خودروسازی ها، به این چارچوب ها معتقدند و هر گونه اقدامی را در چارچوب این موضوعات انجام می دهند.

به گزارش مهر، ابویی همچنین در خصوص سرمایه گذاری پژو در ایران نیز خاطرنشان کرد: برداشت ما از سرمایه گذاری، تنها آوردن پول به ایران نیست؛ بلکه ورود علم، تکنولوژی، برند، منافع مشترک خود یک نوع سرمایه گذاری است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین