کد خبر: ۲۴۳۳۳۷
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۲
رییس جمهوری اسلامی ایران در چهارمین سفر استانی دولت، 17 اردیبهشت به همراه کاروان تدبیر و امید وارد ایلام شد و پس از استقبال گرم و پرشور مسوولان و مردم استان راهی محل سخنرانی در ورزشگاه جهان پهلوان تختی شهر شد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مردمان دیار عروس زاگرس هیچ گاه 17 فروردین 92 را فراموش نخواهند کرد، خوش بین ترین افراد نیز فکر نمی کردند پس از چهار دور سفرهای دولت های نهم و دهم و با وجود تبلیغات و وعده های بسیار مسوولان آن دوره که بخش عمده ای از مصوبات آنها تنها روی کاغذ باقی ماند و جنبه عملیاتی پیدا نکرد، بازهم کسی به استقبال دولتمردان جدید بیاید.** استقبال مردمی از رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید
ایلامی های مهمان نواز برغم مشکلات اقتصادی و زندگانی در استقبال از خادمان ملت سنگ تمام گذاشتند و با وجود اینکه هیچ اداره و مدرسه ای تعطیل نشد و برخلاف گذشته که همه چیز دولتی و برنامه ریزی شده بود از اتوبوس و مینی بوس های اجاره ای برای نقل و انتقال مردم هم هیچ خبری نبود و برنامه ها واقعا همه مردمی برگزار شد، از روحانی بسیار باشکوه و عالی اسقبال کردند.

به هر حال مردم و جمعیت خودجوش از همان ساعت های ابتدایی صبح پیش از طلوع آفتاب و قبل از رسیدن رییس جمهوری همه در مسیر تعیین شده برای استقبال حتی در مسیرهای غیر اصلی به انتظار نشسته بودند تا به روحانی و کاروان دولت خوش آمد بگویند اما به علت ازدحام جمعیت استقبال کننده و شلوغی مسیر حرکت کاروان سخنرانی با حدود یک ساعت تاخیر در ورزشگاه تختی آغاز شد.** سخنرانی در اجتماع ایلامی هابر پایه اعلام مسوولان مردمی ستاد استقبال از رییس جمهوری، سخنرانی دکتر روحانی در ورزشگاه تختی شهر ایلام ساعت 9 و 30 دقیقه پیش بینی شده بود اما هرچه خودروهای حامل رییس جمهوری و هیات همراه به محدوده میدان مادر و بلوار آزادی نزدیک تر می شدند، به علت حضور گسترده جمعیت استقبال کننده حرکت کاروان با کندی و سختی انجام می شد.

جای جای مسیر مملو بود از زنان و مردانی شده بود که بار دیگر با حضور حماسی و سرنوشت ساز خود امید دشمنان را برای جدایی میان مردم و مسوولان به یاس تبدیل کرده بودند.

دکتر روحانی در سخنرانی عمومی خود در ورزشگاه تختی شهر ایلام از جایگاه ایران اسلامی در عرصه بین الملل سخن گفت و تاکید کرد: مسیر ما با دنیا مسیر هم افزایی، دوستی در چارچوب عزت، حکمت و مصلحت است.

رییس جمهوری یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با دنیای غرب و شرق، آنهایی که به حقوق ملت ایران، عظمت این سرزمین و رشد و شکوفایی ایران سرفرود آورد و قصد دوستی داشته باشد، دست صمیمیت دراز می کند.

وی در ادامه به نگرانی خود در خصوص جنگل های بلوط منطقه زاگرس به ویژه استان ایلام اشاره و بیان کرد: نمی گذاریم بلوط زارهای ایلام که نماد زیبایی های ایران هستند از دست برود و جنگل های بلوط استان، پایدار و مقاوم خواهند ماند.

رییس جمهوری دولت تدبیر و امید اضافه کرد: این استان سرزمین گردشگری برای داخل و خارج کشور بوده و طبیعت آن باید بیش از پیش حفظ شود.** دیدار سرزده از بیمارستان امام خمینی (ره)
دکتر روحانی پس از اتمام سخنرانی خود در اجتماع گسترده مردم ایلام، به طور سرزده در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر حاضر شد و از نزدیک در جریان وضعیت این بیمارستان و مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان قرار گرفت.

حوزه غیر منتظره رییس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان صحنه های بسیار زیبایی از عشق و محبت مردمان این دیار به کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت.

در این میان عیادت و حضور رییس دولت تدبیر و امید بر بالین شماری از بیماران بستری در این بیمارستان گویی نیرویی دوباره به آنان بخشیده بود و برق شادی و امیدواری در چشمان و چهره آنان نمایان شد.

دکتر روحانی در این بازدید از وضعیت خدمات ارائه شده در مراکز بهداشتی و درمانی استان ابراز نگرانی کرد و گفت: انشاالله با بهره برداری از بیمارستان 375 تختخوابی ایلام بخش قابل توجهی از مشکلات کمبود فضا و تجهیزات پزشکی استان رفع می شود.

وی یادآور شد: دولت یازدهم در حوزه نظام بهداشت، درمان و سلامت تلاش خواهد کرد تا مردم با هزینه کمتری به سلامت مورد نظر دست یابند.** حضور در جمع علما، نخبگان و برگزیدگان
حضور در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان ایلام در ادامه سفر یک روزه رییس جمهوری به این استان برنامه ریزی شده بود.

دکتر روحانی در این دیدار اظهار کرد: با وجود مشکلات فراوان تردیدی ندارم که با حضور مردم در صحنه و ایثار، فداکاری، تعاون و تدبیر و امید به آینده به طور حتم از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این یک شعار نیست و امروز در سیاست داخلی و خارجی، صنعت و کشاورزی و دیگر بخش های اقتصادی شاهد حرکت رو به جلو و پیشرفت هستیم.

** دولت برای پیشگیری از خشکیدگی جنگلهای بلوط چاره ای می اندیشدˈ
رییس جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار با علما، ایثارگران و نخبگان از جنگل های بلوط تفرجگاه ˈدالاهوˈ در 15 کیلومتری شمال شهر ایلام بازدید کرد.

روحانی در این برنامه تاکید کرد: طرح جامع پیشگیری و مقابله با خشکیدگی جنگل های بلوط ایلام برای جلوگیری از افزایش بحران و نجات ریه های تنفسی استان را به دقت بررسی خواهم کرد و در مورد آنها راهکاری اتخاذ می کنیم.

وی بیان کرد: ایلام از ریزگردها در رنج بوده و در تلاش هستیم با مشارکت دولت عراق برای ساماندهی محیط زیست کشور طرح های مناسب تا پایان دولت بهره برداری شود.** حضور در همایش توسعه و سرمایه گذاری
رییس شورای عالی اشتغال به همایش توسعه و سرمایه گذاران ایلامی هم رفت و به آنان گفت: شایسته ترین پاسخ به عزت آفرینی ایلامی ها، تلاش برای آبادانی این استان است.

روحانی با بیان این که ایران و ایرانی لیاقت و استعداد الگو و نمونه شدن را دارد، اظهار داشت: ایران همه ملزومات، استعداد و ظرفیت های لازم برای پیشرفت و الگو شدن را دارد و امروز همه باید دست به دست هم دهیم تا کشور را آباد کنیم.

وی اضافه کرد: دولت یازدهم بنا ندارد هیچ پروژه ای را تا زمان انجام بررسی های دقیق و کارشناسی و تصویب در هیات دولت اعلام کند یا قولی در مورد آن به مردم دهد چرا که مردم در این سال ها حرف و شعار زیاد شنیدند و دیگر بس است.

با وجود این که رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید از ساعت های نخستین چهارشنبه 17 اردیبهشت و حتی برخی از آنان از روز قبل از آن با حضور در شهرستان های مختلف در جریان مشکلات طرح های در دست اجرای ایلام بودند، اثری از خستگی در چهره آنان دیده نمی شد و با نزدیک شدن به ساعت های پایانی سفر همچنان با اشتیاق در آیین های برنامه ریزی شده حضور پیدا می کردند.** راه اندازی مرحله نخست مجتمع پتروشیمی ایلام
رییس جمهوری که در جمع مردم ایلام نوید افتتاح بخشی از مجتمع پتروشیمی را داده بود عصر چهارشنبه در این مجتمع حاضر شد و مرحله نخست آن را افتتاح کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: واحدهای دیگر از جمله فاز دوم این مجتمع نیز تا پایان دولت یازدهم راه اندازی شود، تا شاهد تحول هر چه بیشتر در استان ایلام و کشور باشیم.

وی همچنین از اجرای مجتمع پتروشیمی دهلران که دارای واحدهای فرآیندی اتیلن, پلی اتیلن سنگین، گوگردزدایی خوراک و همه سرویس های جانبی مورد نیاز است تا چهار سال آینده خبر داد.

رییس جمهوری در این باره گفت: امروز حرکت خوبی همراه با امید به آینده در همه بخش های کشور آغاز شده و تلاش همگان برای توسعه و پیشرفت روز افزون کشور ضروری است.** نشست شورای اداری استان ایلام
دکتر روحانی در نشست شورای اداری استان ایلام نیز بیان کرد: کشور نیاز به حرکت جهشی برای حل معضلات عمومی به ویژه بیکاری دارد.

وی بیان کرد: نخستین و اصلی ترین نیاز برای این حرکت بزرگ، وجود ثبات است و اگر ثبات نباشد، امیدی به آینده و انگیزه ای برای تلاش و فعالیت وجود نخواهد داشت.

رییس جمهوری افزود: دولت بنا ندارد بدون بررسی وعده ای بدهد و برای هر تصمیمی خیلی دقیق مطالعه و کارشناسی می کند.

روحانی اظهار کرد: تصمیم های زیادی در هشت سال گذشته گرفته شد که تنها 20 درصد آنها اجرا شد، پس دولت تنها بر مبنای استعدادها و امکانات موجود طرح هایی را تصویب می کند که امکان اجرا و عملیاتی شدن داشته باشد.

رییس دولت یازدهم تاکید کرد: باید همه مردم و مسوولان و همه قوا دست در دست یکدیگر دهند و با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و در چارچوب سیاست های کلی نظام به عنوان مجموعه ای واحد برای پیشرفت کشور تلاش کنند.** شرکت در نشست خبری آخرین برنامه سفر یک روزه رییس جمهوری

حضور در جمع خبرنگاران آخرین برنامه سفر رییس جمهوری به استان ایلام بود که پس از اعلام طرح ها و برنامه های دولت برای آبادانی استان ایلام در پاسخ به پرسشی در خصوص نقش مشارکت مردم و نخبگان برای پیشبرد برنامه های دولت، گفت: اگر کاری بخواهد به پیش رود، همراه با فعالیت و تلاش مردم خواهد بود و دولت تنها می تواند زمینه ساز بوده و شرایط را برای انجام کار آسان کند.

روحانی افزود: اجرایی شدن تصمیم های دولت بدون کمک و مشارکت نخبگان، کارآفرینان و بخش خصوصی امکان پذیر نیست.

دولت تدبیر و امید در نخستین سفر استانی خود به ایلام پنج هزار و 520 میلیارد ریال برای اجرای 44 طرح در این استان اختصاص داد.

این طرح ها در شهرستان های ایلام، ایوان، دره شهر، بدره، آبدانان، دهلران، سیروان، ملکشاهی و مهران تا پایان سال جاری و نیمه سال 94 اجرا می شوند.

44 طرح مصوب هیات دولت تدبیر و امید برای استان ایلام شامل پنج طرح در بخش حمل و نقل، 12 طرح در حوزه حوادث پیش بینی نشده، سه طرح در حوزه بهداشت و درمان، پنج طرح در بخش ورزش، شش طرح در حوزه تامین آب و چهار طرح در بخش آموزش با هدف شتاب بخشیدن به عمران و آبادانی شهرستان های مختلف اجرا خواهد شد.

توسعه و تکمیل ساختمان سدهای کنگیر، دویرج، نیروگاه و سد برق آبی سیمره، زهکشی زمین های عین خوش، فکه، دشت عباس و بهسازی محور ایلام- مهران تا مرز عراق از دیگر طرح ها و برنامه های دولت یازدهم در سفر استانی ایلام برای توسعه و پیشرفت این منطقه است.

همچنین در این سفر دکتر روحانی قول داد تبدیل منطقه ویژه اقتصادی مهران به منطقه آزاد تجاری را به طور دقیق و با دید مثبت مورد بررسی قرار داده و در خصوص اعتبار لازم برای آغاز عملیات اجرایی اتصال ایلام به شبکه سراسری راه آهن نیز منابع مورد نیاز را اختصاص دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین