کد خبر: ۲۴۳۴۳۹
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱
میرزابیگی:
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: وزیر بهداشت دستور پرداخت حقوق به دانشجویان رشته پرستاری را صادر کرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش خبرنگار مهر در علی آباد کتول، دکتر محمد میرزا بیگی عصر شنبه در بازدید از مراکز درمانی علی آبادکتول گفت: بر اساس این بخشنامه رسمی که ساعتی قبل از سوی وزیر محترم به تمامی بیمارستان ها و علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد، هر یک از پرستاران مدرک کارشناسی ساعتی 5 هزار تومان و کارشناسی ارشد و دکترا ساعتی7 هزار تومان حقوق بصورت ماهیانه دریافت می کنند.

وی افزود: این بخشنامه برای دانشجویان ترم های 6، 7 و 8 کارشناسی پرستاری و بالاتر اجرایی شد.

دکتر میرزا بیگی یادآور شد: با توجه به جمعیت 75میلیونی کشور و نیاز هر هزار نفر به 3 پرستار، به تعداد دو و نیم برابر تعداد فعلی پرستار لازم داریم که این میزان بابرنامه ریزی در نظام جدید سلامت حل خواهدشد.

وی گفت: هم اینک 150 هزار پرستار در مکان های درمانی دولتی و غیردولتی شاغل هستند که در کنار این آمار تعداد 65 هزار دانشجوی رشته پرستاری هم مشغول به تحصیل هستند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: سند عرضه و تقاضای نیروی پرستار با توجه به استانداردها در حال تدوین و ابلاغ است که بر اساس آن استاندارد و سند عرضه و تقاضا با هم تطبیق یافته و نیازها برطرف می شود.

وی بابیان اینکه ده سال آینده مشکل اشتغالی در بخش پرستاری نداریم خاطرنشان کرد: هر لحظه آمادگی جذب پرستاران را در مکان های درمانی دولتی و غیردولتی در کمتر از سه ساعت را داریم.

معاون وزیربهداشت گفت:به دلیل کارسخت پرستاری خدمات به این قشر فعال باارتقا بهره وری و تعرفه گذاری افزایش یافته و پرداختها مبتنی برعملکردها شده است.

وی گفت: برای افزایش میزان خدمات رسانی به مردم با استفاده از آژانس های پرستاری و ساماندهی دانشجویان این رشته میزان کارکنان بیمارستانها از نیم نفر به 25/1 نفر که دو برابر میزان فعلی است افزایش می یابند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین