کد خبر: ۲۴۴۰۸۶
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۶
خبرنگاران مستقر در مرکز رسانه های وین در مقر سازمان ملل یا استریا سنتر منتظر دریافت خبر از نتایج چهارمین دور مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 1+5 شامل امریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: خبرنگاران از صبح پنجشنبه که دور سوم چهارمین مرحله از مذاکرات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پایان یافت، منتظر نتایج آن هستند.

- مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون برخلاف دیروز که بعد از اولین دور این مرحله از مذاکرات روسای هیات های ایران و 1+5 در مرکز رسانه ای وین حاضر شد و به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد، این بار در این مرکز حضور نیافت.

- برخی از خبرنگاران حاضر در مرکز رسانه ای وین می گویند که در گذشته نیز مان تنها در اولین دور مذاکرات وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به میان خبرنگاران می آمد و دیگر تا پایان مذاکرات از وی خبری نبود. 

در این حال برخی دیگر می گویند که در مراحل قبلی دیدارهای اشتون و ظریف معمولا در روز اول به پایان می رسید، ولی در این دور مذاکرات آنان به روز دوم کشیده شد.

- برخی شنیده ها حاکی از آن است که دیدار امروز اشتون با ظریف به نمایندگی از جانب کشورهای 1+5 نبوده، یا مذکرات دو طرف هنوز به نتایج مشخصی نرسیده و به همین خاطر سخنگوی وی از حضور در جمع خبرنگاران حضور نیافته است و مطالب جدیدی در پاسخ به پرسش های خبرنگاران ندارد.

- مذکرات فنی میان کارشناسان ایران و 1+5 نیز در روز دوم چهارمین مرحله از مذاکرات هسته ای دو طرف برای مهیا کردن زمینه نگارش متن توافق نهایی و جامع ادامه یافت و خبرنگاران اطلاعی از جزییات مباحث کارشناسی ندارند.

- مذاکرات وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل محل استقرار آنان و با فاصله زیاد از محل استقرار خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین