کد خبر: ۲۴۴۳۷۱
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۶
میرزاده:
رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: به همه سلایق سیاسی در چارچوب قوانین و مقررات احترام می‌گذاریم و از آنها حمایت می‌کنیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر میرزاده در نخستین نشست هم‌اندیشی با نمایندگان رییس دانشگاه در هیات‌های نظارت بر تشکل‌های دانشجویی و اساتید ضمن تاکید بر حمایت ویژه از دبیرخانه تشکل‌ها و تقدیر از فعالیت‌های صورت‌گرفته با بیان اینکه برای ما تفاوتی نمی‌کند که جهت‌گیری‌های سیاسی جریانات با ما همسو است یا خیر، به مدیرکل تشکل‌ها ماموریت داد تا هر چه سریعتر برنامه راهبردی بخش تشکل‌ها تدوین شود.

وی با بیان ویژگی‌های خاص دانشگاه آزاد و با اشاره به تاریخچه این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد سه ویژگی مهم دارد، یعنی دانشگاه علمی، اسلامی و مردمی است که هیچ وابستگی به بودجه نفت ندارد و با تدبیر بزرگانی مانند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همزمان با جنگ تحمیلی تاسیس شد.

وی با بیان اینکه آن زمان فضا برای ادامه تحصیل انحصاری بود، اظهار کرد: یعنی اقشار خاصی صرفا می‌توانستند تحصیل کنند و این امکان عادلانه برای همه نبود، اما با تاسیس دانشگاه آزاد و ابتکار در استان‌ها این انحصار شکسته شد.

وی افزود: با ویژگی مردمی بودن دانشگاه آزاد توانست به صورت عادلانه یک فضای آموزشی ایجاد کنند.

رییس دانشگاه آزاد در ادامه به نقش این دانشگاه در توسعه سیاسی و اقتصادی کشور و حوزه فرهنگی و اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و گفت: اولا در حوزه اقتصادی تلاش داریم وابستگی به شهریه را به حداقل برسانیم که این موضوع از طریق فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی محقق می‌شود.

میرزاده تصریح کرد: نکته بعدی این‌که بدون آن که بخواهیم وارد سیاست‌زدگی شویم، رویکرد فرهنگی و اجتماعی و سیاسی را تقویت خواهیم کرد.

وی گفت: به همه سلایق سیاسی در چارچوب قوانین و مقررات احترام می‌گذاریم و از آنها حمایت می‌کنیم، چراکه برای ما تفاوتی نمی‌کند که جهت گیری‌های سیاسی جریانات با ما همسو است یا خیر.

رییس دانشگاه آزاد با بیان اینکه از تشکل‌های سیاسی همانقدر که رفتار قانونمند داشته و در چارچوب ضوابط عمل کنند، حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: در عین حال باید تلاش کنیم دانشگاه، باشگاه و پاتوق احزاب و جریانات سیاسی نشود، چراکه ضعف حزبی و نظام تشکیلاتی در بیرون از دانشگاه باعث شده که دانشگاه‌ها را به باشگاه سیاسی تبدیل کنند. مونویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های هیات امنا مخصوصا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی باید در دانشگاه و در بخش سیاسی دانشگاه، ساری و جاری شود.

میرزاده به خاطره‌ای از دکتر حبیبی اشاره کرد و گفت: آقای حبیبی در جلسات می‌گفت که آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران نفروشید و من نیز تاکید می‌کنم که به دلیل دنیای کسی مخصوصا سیاسیون، آخرت خود را نفروشید و سعی کنید نگاه عدالانه داشته باشید.

وی به عنوان حامی جدی بخش دبیرخانه تشکل‌ها، گفت: ما از تشکل‌ها و پویایی آن‌ها به جد حمایت می‌کنیم و سعی می‌کنیم از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز در این حوزه استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان به تشکل‌های سیاسی و اسلامی ماموریت ویژه داد که برای اولین‌بار برنامه راهبردی بخش تشکل‌های دانشگاه آزاد را با مشورت استان‌ها تدوین کنند و پس از تدوین، به استان‌ها ابلاغ کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین