کد خبر: ۲۴۷۰۲۱
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۳
معاون راهبردی و فرستاده ویژه رییس جمهوری به مناطق سیلزده شمال کشورگفت: رفع مشکل سیل در مازندران را با سفرهای دیگر به این استان پیگیری خواهم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: ˈمحمدباقر نوبختˈ روز جمعه در جمع مردم سیلزده ˈفراش محلهˈ شهرستان بهشهر افزود: دولت یازدهم قصد دارد بگونه ای با مشکل سیل در مازندران به ویژه در بهشهر برخورد کند که بعدا خجالت زده مردم نباشد.

وی گفت: نیامده ام تا از تک تک خانه های آسیب دیده از سیل بازدید و تنها میزان خسارت را مشخص کنیم بکله هدف دولت یازدهم حل این مشکل به صورت ریشه ای است.

معاون راهبردی رییس جمهوری خطاب به مردم بهشهر اظهارداشت: عمده مشکل سیل در این منطقه از دولتهای گذشته است و ما امروز شرمنده شما مردم هستیم اما قول می دهم دولت یازدهم کاری خواهد کرد که دیگر خجالت زدگی نداشته باشد.

نوبخت تاکید کرد: مشکل سیل از بالا تا پایین در استان مازندران باید به صورت کارشناسی بررسی و با ارائه راه حل به صورت اساسی حل شود.

وی گفت: برای تعیین خسارت سیل اخیر به استاندار مازندران دستور داده شد تا در اسرع وقت میزان خسارت را برآورد و به دولت ارائه دهد.

او افزود: از آنجایی که در فصل بودجه بندی قرار داریم سعی خواهیم کرد تا علاوه بر تامین خسارت سیل امسال و سال قبل بهشهر نسبت به حل اساسی مشکل سیل در مازندران اقدامات اساسی انجام دهیم.

نوبخت گفت: در آینده نزدیک نیز روند اجرای طرحهای پیشگیری از سیل را در استان پیگری و برای این منظور به مازندران سفر خواهم کرد.

معاون راهبردی رییس جمهوری صبح امروز به عنوان فرستاده ویژه دکتر روحانی به مناطق سیلزده وارد مازندران شد.

نوبخت ابتدا با حضور در روستاهای ˈهولار و مرمتˈ از مناطق سیلزده شهرستان ساری بازدید کرد و برنامه بعدی وی بازدید از زمینهای کشاورزی تخریب شده در حاشیه رود تجن بود.

بر اساس اعلام فرماندار ساری سیل چهارشنبه گذشته علاوه بر دو کشته و یک زخمی، به بیش از هفت هزار هکتار از شالیزارها و باغهای حاشیه رود تجن خسارت وارد کرد.

فرستاده ویژه رییس جمهوری همچنین با سفر به بخش ˈگهربارانˈ شهرستان میاندرود از مناطق سیلزده این منطقه نیز بازدید کرد.

بازدید از مناطق سیلزده بهشهر چهارمین برنامه سفر معاون راهبردی رییس جمهوری بود.

به گزارش ایرنا، فرستاده ویژه رییس جمهوری پس از این بازدید، مازندران را به مقصد گلستان دومین استانی که بر اثر بارندگیهای شدید اخیر دچار سیل و خسارت شد ترک کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین