کد خبر: ۲۵۰۶۴۴
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۳ - ۰۰:۲۹
تامین ارزش 50 درصدی یک واحد مسکونی به صورت وام می‌تواند به خانه‌دار کردن افراد در جامعه کمک کند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هادی نظرپور - عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران - در گفت‌وگو با ایسنا، درباره طرح تامین 50 درصدی ارزش خرید یک خانه به صورت وام اظهار کرد: این طرح به خودی خود مثبت است اما حتما سقفی برای آن در نظر گرفته می‌شود و معمولا این قبیل طرح‌ها در مکان مشخصی برای دهک‌های پایین در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: این قبیل طرح‌ها تا به امروز به افراد زیادی در جامعه تعلق نگرفته ولی نفس این عمل، مثبت است.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان این‌که بدین ترتیب افراد می‌توانند 50 درصد ارزش خرید خانه را وام بگیرند و بقیه مبلغ را خود تامین کنند، تصریح کرد: این طرح یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند به خانه دار کردن افراد در جامعه کمک کند.

نظرپور در ادامه درباره معایب این طرح گفت: هر طرحی که اجرا می‌شود می تواند معایب و اثراتی را در جامعه به دنبال داشته باشد؛ اجرای این طرح در جامعه نیز ساده نیست و بانک‌هایی که مسئول پرداخت این وام ها هستند شرط و شروط خاص خودشان را دارند؛ به طوری که این وام شامل همه افراد نخواهد شد.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران تاکید کرد: اگر دولت بتواند شرایط پرداخت وام را آسان‌تر کند می‌تواند به اثرات مثبت این طرح‌ها در جامعه کمک کند.

نظرپور در پایان با بیان این‌که در حال حاضر بازار مسکن راکد است، گفت: دلیل این رکود افزایش بی رویه قیمت مسکن در سال گذشته است و تا زمانی که به نقطه تعادل دراین بخش نرسیم روال به همین صورت پیش خواهد رفت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x