کد خبر: ۲۵۲۴۶۱
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۲
میلیاردها انسان در جهان هنوز به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. قرار است یک شبکه ماهواره ای تازه، زمینه تکنولوژیک برای ارائه اینترنت با پهنای باند بیشتر در کشورهای در حال رشد را فراهم کند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: میلیاردها انسان در جهان هنوز به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. قرار است یک شبکه ماهواره ای تازه، زمینه تکنولوژیک برای ارائه اینترنت با پهنای باند بیشتر در کشورهای در حال رشد را فراهم کند.

به گزارش ایرنا از دویچه وله ، یک موشک روسی سایوز از مرکز فضایی گویان فرانسه در آمریکای جنوبی، به همراه چهار ماهواره برای سیستم O3b با موفقیت به فضا پرتاب شد.

این چهار ماهواره، بخشی از پروژه ای است که قرار است از طریق آن حدود 150 کشور در حال رشد به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند؛ کشورهایی که تاکنون می باید با اینترنت کم سرعت دست و پنجه نرم کنند.

*اینترنت پرسرعت برای ˈ3 میلیارد نفر دیگرˈ

به گفته مقامات مرکز فضایی گویان، ترکیب پایه ای این پروژه از طریق ماهواره های چهارگانه به زودی کامل و آماده راه اندازی می شود.

قرار است این شبکه ماهواره ای جدید در کشورهای قاره آفریقا، کشورهای شرق آسیا و آمریکای لاتین، اینترنت پرسرعت با قیمتی مناسب فراهم کند.

این تکنولوژی جدید می تواند به حدود 3 میلیارد نفر کمک کند که تاکنون به اینترنت با پهنای باند گسترده دسترسی نداشتند. حتی از نام مردمی که دارای اینترنت پرسرعت نیستند در این پروژه یاد شده است. نام این پروژه O3b است؛ مخفف „Other 3 billion" یعنی ˈسه میلیارد نفر دیگرˈ است.

*تامین مالی پروژه

این پروژه عظیم توسط شرکت گوگل، نهاد اداره کننده ماهواره های اروپایی (Société Européenne des Satellites( SES و بانک بریتانیایی HSBC تامین می شود.

موشک روسی سایوز تاکنون موفقیت های بسیاری در زمینه حمل ونقل داشته و به عنوان یک وسیله حمل و نقل مطمئن به شمار می رود.

هزینه حمل بارهای نیمه سنگین به فضا با این موشک، کمتر از هزینه حمل آنها با موشک بزرگ اروپایی آریانه (Ariane) است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین