کد خبر: ۲۵۴۹۲۷
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۳
خطیب جمعه تهران با بیان این که به خبرنگاران آزاد اجازه انعکاس اخبار و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه داده نمی شود، گفت: اگر جهانیان بفهمند که این رژیم چه جنایاتی را مرتکب شده است، تنفرشان افزوده شده و از خداوند مرگ این رژیم را خواهند خواست.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایرنا، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی روز جمعه در خطبه دوم خود مهم ترین مطلب را مسئله غزه برشمرد و گفت: حوادث دلخراشی است، دیدید و شنیدید جنایات فراوان رژیم سفاک و خون آشام و کودک کش را.

وی ادامه داد: اندک اندک مردم جهان بیدار می شوند و این عنصر پلید را می شناسند و ابراز تنفر می کنند، البته باید بگویم آن چه ازاین جنایات منعکس می شود اندکی است از کثیر، آن ها اجازه نمی دهند خبرنگاران این وقایع را پخش کنند.

موحدی کرمانی اضافه کرد: مطمئنم اگر روزی فرا برسد که همه خبرنگاران آزاد ببینند و به دنیا منعکس کنند به طور قطع و یقین فریاد نفرین و مرگ و تنفر از این رژیم خون آشام در سراسر دنیا شنیده خواهد شد.

وی با بیان این که جنایات وسیع، عمیق، دلخراش و جانسوز است، اظهار داشت: شما را به جنایاتی که این رژیم جلاد در گذشته داشته است در سال سپتامبر 1982 یادآوری می کنم که در مدت 48 ساعت در اردوگاه صبرا و شتیلا چه کردند؟ سه هزار و 297 نفر را شهید کردند، 1800 پیکر در خیابان ها رها شده بود، یکهزار و 97 نفر در بیمارستان غزه و 400 نفر در بیمارستان به گلوله بسته شدند.

خطیب جمعه تهران یادآور شد: انسان ها را به زور از خانه بیرون می آوردند و شبانه به خانه ها می ریختند و فلسطینی ها را در خواب به رگبار می بستند، چشم هایشان را در می آوردند، زنده زنده پوستشان را می کندند، شکم ها را می دریدند، به نوامیس تجاوز می کردند ، بچه ها را دوشقه می کردند و مغزشان را به دیوار می آویزاندند.

موحدی کرمانی تصریح کرد: پایه کارشان آدم کشی و خشونت است، باور می کنید اگر دنیا این جنایات را بفهمد با فریادهای کوبنده مرگشان را از خداوند خواهد خواست.

وی با بیان این که ماهیت این عناصر پلید همین جنایات در غزه است، افزود: تعجب از جهان اسلام ومجامع بین المللی است که چرا در برابر این جنایات سکوت کرده اند؟ این ها چطور می توانند ساکت باشند، این ها مردگانی بیش نیستند.

خطیب جمعه تهران خطاب به سران کشورهای اسلامی گفت: آیا وقت آن نرسیده که به خود آیند و این غده سرطانی را از هر راهی که مقدور است از دنیای اسلام جدا کنند.

موحدی کرمانی یکی از این راه ها را قطع رابطه معرفی کرد و ادامه داد: تحریم تجاری هم یکی دیگر از این راه هاست، با حامیان اسراییل همچون آمریکا هم باید این چنین برخورد کنند.

وی به اجازه آمریکا از استفاده اسراییل از انبارهای تسلیحاتی آن کشور اشاره کرد و افزود: هم لعنت خدا بر رژیم اشغالگر و هم هزاران لعنت بر حامیانش به ویژه آمریکا که چنین جنایاتی را مرتکب می شوند.

امام جمعه موقت تهران وظیفه کشورهای اسلامی را تجهیز فلسطینی ها دانست و ادامه داد: تا کی باید این صحنه های رقت بار را مشاهده کنند و خاموش باشند که هر وقت این رژیم سفاک اراده کرد حمله کند و هزاران جنایات را مرتکب شود و بعد هم که احساس کرد توان ایستادگی در برابر مقاومت را ندارد تقاضای آتش بس کند.

موحدی کرمانی با یادآوری پذیرش آتش بس گفت: باید به شرایط ملتزم باشند، باید رفع حصر شود، باید مصر از این که گذرگاه را باز نمی کند، خجالت بکشد، باید به مردم مظلوم غزه کمک شود.

وی تصریح کرد: این افتخار برای ایران است که از همان روز اولی که انقلاب پیروز شد، سخن از فلسطین و نجات آن بود.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان این که سنت خداوند اعطای مهلت است خاطر نشان کرد: خداوند تک تک گلوله هایی که به بدن مظلومان می رسد را شماره می کند و این جانیان باید منتظر انتقام باشند.

وی با یادآوری جنایات بنی امیه در حادثه حره، اظهار داشت: مردم قیام کردند و نه تنها زنده ای باقی نگذاشتند و بدن های آن ها را از قبر بیرون کشیدند و به آتش کشیدند. این انتقام خداست و اسراییل باید چنین روزی را منتظر باشد.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: اسراییل باید بداند وجدان بشریت تا حدی تحمل دارد و وجدان های انسان ها در دنیا علیه او حرکت خواهد کرد و در آن زمان بهترین سرنوشت برای رژیم اشغالگر مرگ است، مرگ.

موحدی کرمانی ادامه داد: درگیری حق و باطل از سنن خلقت است، در مقابل پیامبران طاغوت ها بودند و پیوسته مومنان با طاغوت ها درگیر بودند اما در تمام آن ها حق، غالب است و باطل مغلوب، ممکن است خدا مهلت دهد اما عاقبت از آن متقیان است.

وی، حوادث غزه را امتحان الهی دانست و توضیح داد: هم مردم غزه، هم مردم مسلمان، هم سردمداران کشورهای اسلامی امتحان می شوند اما مردم غزه ایستاده اند و دو سرنوشت خوب را داریم ؛ یا سرنوشت شهادت و یا نابود کردن رژیم صهیونیستی را داریم.

خطیب جمعه با بیان این که قرآن کریم پیروزی را وعده داده است، گفت: برنامه های غلط رژیم صهیونیستی با جنایات و به دست خودش نابود خواهد شد.

موحدی کرمانی با تاکید بر این که مردم غزه بعد از این آتش بس موقت، محکم بایستند و پای بند شرایطی باشند که مطرح کرده اند، افزود: باید به طور کامل از غزه رفع حصر شود، تجاوز اسراییل قطع شده و حقوق حقه مردم فلسطین شناخته شود و انشاءالله روزی فرا خواهد رسید که بینی اسراییل به خاک مالیده شود.** خداوند عمر تقوا پیشگان را زایل نخواهد کرد

آیت الله محمد علی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه تهران گفت: هر کس تقوا پیشه کند و در زندگی صابر باشد، خداوند عمرش را زایل نخواهد کرد.

وی ضمن سفارش همگان و خودش به تقوای الهی، افزود: ملازم تقوا باشیم و لحظه ای از آن جدا نشویم.

وی با اشاره به داستان حضرت یوسف(ع) گفت: وقتی برادران یوسف او را شناختند، گفتند، به راستی شما یوسف هستید، یوسفی که به دست برادران به چاه افتاد و به دست آنان به عنوان یک غلام فروخته شد، اینک در مسند ریاست قرار دارد و به آنها می گوید این مقام به دلیل تقوا و صبر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جلسات گذشته پیرامون موضوعات انسان صحبت کردم اظهار داشت: در این جلسه پیرامون ولی صحبت خواهم کرد، چرا که یکی از مسایل مهم در زندگی انسان ها این است که چه کسی را به عنوان ولی و سرپرست انتخاب کنیم و مطیع او باشیم.

وی با بیان اینکه عده ای خداوند و عده ای شیطان را به عنوان ولی انتخاب می کنند، گفت: آن کسی که خدا را به عنوان ولی انتخاب می کند، برکات آن خروج از ظلمات است.

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه برکت دیگر تامین سعادت دنیا و آخرت است، افزود: آن کس که خداوند را ولی خود قرار داده به معنای حقیقی خدا را پذیرفته است و خداوند سعادت دنیا و آخرت او را تضمین خواهد کرد و سومین برکتی که نصیب انسان می شود، این است که مالک خودش می گردد.

وی اظهار داشت: برخی از انسانها مالک خودشان نیستند، یعنی حکومت را دست شیطان داده اند و شیطان تصمیم می گیرد در وجود این آدم و نگاه هایش رخنه و حاکم بر وجود او نفس اماره است.

وی خاطر نشان کرد: ممکن است انسانها در زندگی گناهانی انجام دهند که به واسطه آن وجودشان به دست شیطان افتاده باشد و دیگر تصرفی بر خود نداشته باشند، بنابراین اگر بخواهیم در خودمان تصرف کنیم و خودمان تصمیم بگیرم باید از گناهان استغفار کنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که، کشور ایران در زمان شاه اگر چه متعلق به مردم بود، ولی در تصرف مردم نبود و مردم نمی توانستند برای خودشان تصمیم گیری کنند افزود: فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دانشگاه های کشور در آن زمان به دست بیگانه اداره می شد و تمام شئون کشوری به دست بیگانه بود.

وی اضافه کرد: به برکت رهبری امام خمیین(ره) مردم قیام کردند و به برکت این قیام و انقلاب مالک کشورشان شدند و برای خودشان و کشورشان تصمیم گرفتند.

خطیب جمعه تهران گفت: آن موقع شعار استقلال و آزادی سر دادیم و آزاد شدیم و این به برکت انتخاب ولایت الله است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین