کد خبر: ۲۵۶۰۲۴
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۸
مقتدا صدر روحانی عراقی و رهبر جریان صدر امروز جمعه فاش ساخت گروه تروریستی داعش برای یورش به بغداد و تصرف آن برنامه ریزی و طراحی کرده است تا کنترل پایتخت را در دست بگیرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: رهبر جریان صدر در بیانیه ای که خبرگزاری ˈواخˈ آن را منتشر کرد، گفت که وی اطلاعات تایید شده ای در اختیار دارد که نشان می دهد داعش قصد شکستن دروازه های بغداد را دارد.

وی در این زمینه برای همکاری با نهادهای دولتی جهت دفاع از بغداد اعلام آمادگی کرد و یادآور شد که نیروهای تحت امر وی در کنار نهادهای رسمی دولتی از بغداد حفاظت خواهند کرد. 

مقتدا صدر تاکید کرد که این گروه در دفاع از اماکن مقدسه ، مساجد و کلیساها، باهمکاری نیروهای دولتی، در مقابل هر گونه تهدید داعش خواهد ایستاد. 

امروز جمعه، مرجعیت دینی در عراق نیز ضمن هشدار به همه عراقی ها، از آنان خواست در مقابل گروه تروریستی داعش که خطری بزرگ برای حال و آینده کشور است، متحد شوند. 

جریان صدر که در انتخابات اخیر با عنوان ˈالاحرارˈ وارد رقابت ها شده بود، توانست 34 کرسی از 328 کرسی پارلمان را در اختیار بگیرد. 

این جریان سیاسی قدرتمند در عراق، دارای یک بازوی شبه نظامی قابل ملاحظه است که در قدیم به جیش المهدی و اکنون به ˈگردان های صلحˈ شهرت یافته اند. 

هم اکنون ، نیروهای این جریان سیاسی در برخی مناطق درگیری در شمال عراق، وارد عمل شده و با داعش در حال جنگ هستند. 

آخرین خبرها حاکی است که جنگنده های آمریکایی پرواز خود را بر فراز مناطق درگیری در عراق آغاز کرده و نقاطی از محل تجمع داعش را نیز بمباران کرده اند، اما هنوز از نتایج عملیات نیروی هوایی آمریکایی گزارشی منتشر نشده است. 

به گزارش ایرنا، مقامات ارتش عراق نیز ساعاتی پیش با اعلام خبر آغاز عملیات هوایی ارتش آمریکا بر فراز آسمان کشورشان وعده دادند که بزودی تحولات عمده ای در میدان های نبرد رخ خواهد داد. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین