کد خبر: ۲۵۶۱۷۶
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۷
مخالفان وزير علوم در فضايي او را به مسلخ استيضاح مي‌برند كه عملا تعطيلي دانشگاه‌ها، بدنه دانشگاهيان را در موضعي نسبتا منفعل در قبال اين تحول قرار داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: اعتماد نوشت: با وجود خط و نشاني كه تشكل‌هاي سياسي دانشجويي همسو با جريان‌هاي رقيب دولت براي وزير علوم و در فضاي يكسويه رسانه‌يي مي‌كشند، كاملا مشهود است كه استيضاح رضا فرجي دانا كاملا بر خلاف خواست عمومي قشر دانشگاهي كشور طراحي شده است. همانقدر كه راي عدم اعتماد به دكتر محمدعلي نجفي هم بر خلاف مطالبه عمومي فرهنگيان بود.

كاش استيضاح‌كنندگان اين اعتماد به نفس را داشتند تا در همين شرايط تعطيلي دانشگاه‌ها، نظر عمومي دانشگاهيان و نه چند تشكل همسو با خود را هم جويا مي‌شدند تا متوجه شوند كه زير مجموعه آقاي فرجي دانا چه نظري راجع به مديريت او دارند. البته نظر عمومي دانشگاهيان سال گذشته و در چند مورد كاملا مشخص شد، از جمله بركناري رييس قبلي دانشگاه علامه طلباطبايي كه دانشجويان با شربت و شيريني اين اقدام را جشن گرفتند.

مخالفان وزير علوم هيچگاه نگفتند كه نظرشان راجع به اين موضع دانشگاهيان چيست؟ معتقدم برگزاري چند تريبون آزاد دانشجويي در همين شرايط تعطيلي دانشگاه‌ها هم مشخص مي‌كند كه دانشگاهيان آيا مانند برخي از نمايندگان با وزير علوم مخالف هستند يا اينكه نظر ديگري دارند. چنين نوع موضع‌گيري در تلطيف‌ شده‌ترين شكل خود نوعي تقابل با نظرات عمومي جامعه است. اين وجه از استيضاح ضربه‌يي مهلك به وجهه و شانيت مجلس شوراي اسلامي خواهد بود. كما اينكه وجه ديگر استيضاح، يعني محورهايي كه استيضاح‌كنندگان براي فشار به وزير علوم روي آن اصرار دارند هم ضربه ديگري به شانيت نهاد قانونگذاري كشور است. از جمله اعتراض آنها به عزل و نصب‌هاي وزارت علوم كه از اساس خارج از حوزه اختيارات نمايندگان و مجلس است. به عبارتي اين بخش از خواسته‌هاي نمايندگان منتقد اصلا منطقي به نظر نمي‌رسد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین