کد خبر: ۲۵۶۲۸۸
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۷
پس از پایان نشست سران قوا
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری از ارائه لایحه یک فوریتی رونق اقتصادی کشور به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: چهارمین نشست سران قوا که عصر یکشنبه در تالار مشروطه مجلس برگزار شد، دقایقی قبل به پایان رسید.

به گزارش آفتاب به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رییس جمهوری در تشریح این جلسه ضمن تشکر از رییس مجلس به عنوان میزبان این نشست، گفت: این جلسات همیشه هم برای قوای سه گانه و هم برای مردم توأم با خیر و برکت بوده است.

وی با بیان اینکه بررسی شرایط منطقه از جمله موارد مورد بررسی در این جلسه بود، افزود: شرایط منطقه، شرایط بسیار حساسی است و هم اکنون معضلات بسیار بزرگی را در منطقه شاهدیم و در جلسه امروز نقطه نظرات سران سه قوه مبنی بر هماهنگی قوا نسبت به مسائل حساس و مهم خاورمیانه مطرح شد.

دکتر روحانی با بیان اینکه بحث اقتصاد و خروج از رکود مسئله ای بسیار پراهمیت است و به عنوان موضوع دوم جلسه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: یکی از برنامه های اساسی دولت خروج از رکود و حرکت به سمت رونق تولید ملی است.

وی با بیان اینکه در سال آغاز فعالیت دولت یازدهم رشد منفی رکود نسبت به سال 91 که شاهد رشد منفی 6.8 بودیم، کمتر شد، افزود: بانک مرکزی عصر امروز اعلام کرد که رشد منفی سال 92 در حدود منفی 1.1 بوده، بنابراین حرکت خوبی در سال 93 نسبت به سال گذشته صورت گرفته است.

رییس جمهوری با بیان اینکه تلاش دولت، رشد مثبت در پایان سال است، گفت: کشور باید از رکود خارج و به سمت رونق تولید ملی برود و در این زمینه به همکاری مجلس و قوه قضائیه وحرکت آنها در این زمینه نیاز داریم تا اقتصاد در مسیر درست خود قرار گرفته و با فساد و رانت مبارزه شود و همچنین مشوق های لازم برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی فراهم شود.

دکتر روحانی از ارائه لایحه ای یک فوریتی به مجلس خبر داد و تصریح کرد: در این رابطه لایحه ای یک فوریتی توسط دولت تهیه و تقدیم مجلس شده و روز سه شنبه در صحن علنی مجلس مطرح می شود که تصویب آن به اقتصاد کشور و دولت کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از آغاز فعالیت دولت یازدهم ، مجلس، قوه مجریه و قوه قضاییه در موارد مورد نیاز در منافع ملی و تحقق مطالبات مردم با یکدیگر هماهنگی و همفکری داشته و در این زمینه یکدیگر را کمک و یاری می کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم تصمیمات امروز سران قوا به حل معضلات اقتصادی مردم و حل مشکلات مردم منطقه کمک کند.

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به جلسات سران قوا تصریح کرد: در آینده این جلسات مداوم تر، منظم تر و نزدیک تر خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین