کد خبر: ۲۵۶۴۶۸
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۱
سیف مطرح کرد
رییس کل بانک مرکزی از حذف تسهیلات تکلیفی برای نظام بانکی در بودجه سال 94 خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: ولی الله سیف در همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود با اشاره به لزوم اختصاص هر چه بیشتر تسهیلات به بخش های تولیدی و حوزه‌های ضروری عنوان کرد: برای اولین بار در بودجه سال آینده تسهیلات تکلیفی که بخش زیادی از منابع بانک‌ها را به خود اختصاص می داد حذف می‌شود.

وی افزود: با حذف تسهیلات تکلیفی که بودجه بر عهده بانک‌ها می گذارد این منابع به سمت بخش خصوصی روانه خواهد شد و مسیر برای افزایش کارآیی بخش‌های تولیدی و دریافت تسهیلات باز می شود.

کاهش نرخ سود بانکی متناسب با واقعیت‌های اقتصاد
رییس کل بانک مرکزی در حاشیه همایش توضیح داد: متناسب با واقعیت‌های اقتصاد و کاهش نرخ تورم، باید درخصوص نرخ سود بانکی بازنگری انجام شود.

وی در خصوص کاهش نرخ سود بانکی با بیان مطلب بالا گفت: بخش کارشناسی بانک مرکزی گزارش‌هایی را تهیه کرده است که به زودی به شورای پول و اعتبار ارسال می‌شود.

ولی الله سیف تاکید کرد: مسلم است که متناسب با واقعیت‌های اقتصادی و روند نزولی نرخ تورم، بازنگری‌هایی در ساختار نرخ سود بانکی هم در بخش سپرده ‌ا و هم در بخش تسهیلات باید به اجرا برسد.

وی ادامه داد: مقدمات یکسان‌سازی نرخ ارز آماده است، اما زمان اجرای آن را منوط به مشخص شدن شرایط بین المللی کشورمان کرده‌ایم.

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه شرایط با ثباتی را بازار ارز برای یکسان سازی نرخ ارز دارد، گفت: اما از سوی دیگر علاوه بر ثبات بازار ارز داخلی شرایط بین المللی نیز باید آماده اجرای آن باشد تا اگر اقتضا کند این کار را به نتیجه برسانیم.

به گزارش ایسنا، وی همچنین در مورد اینکه برخی از بانک‌ها مصوبه نرخ سود سپرده ها و تسهیلات را اجرا نمی کند؟ گفت: گزارشاتی توسط بخش اقتصادی و کارشناسی بانک مرکزی در حال تهیه است که به شورای پول و اعتبار ارایه خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین