کد خبر: ۲۵۷۰۱۰
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۱
استاد فلسفه دانشگاه آزاد:
طرح استیضاح پر مناقشه وزیر علوم تا به حال حاشیه‌های زیادی را به همراه داشته است. بسیاری از اساتید دانشگاه این طرح را سیاسی و بر پایه منافع شخصی و گروهی برخی نماینده‌های افراطی ارزیابی کرده‌اند. امری که از آن به عنوان بداخلاقی‌های سیاسی نیز یاد می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب- سرویس سیاسی: دکتر بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی این استیضاح را فاجعه اخلاقی و نمونه یک بی‌اخلاقی  سیاسی توصیف می‌کند.

این استاد دانشگاه در گفت‌وگو با «آفتاب» به روند غیراخلاقی این استیضاح اشاره کرده و گفت: «از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون ما همواره با نیروهای خارجی ومتخاصم جنگیدیم. در این میان جای مسئله‌ای مهمی به نام جهاد اکبر یا جهاد با نفس بسیار خالی به نظر می‌رسد. امری که پیامبر گرامی اسلام نیز در بازگشت از جنگ بدر بر آن تاکید کرد. جهاد اکبر ارزش دینی است که بر پاکسازی درونی تاکید می‌کند امری که حالا بسیاری نیازمند به کار گیری آن هستند.»

عبدالکریمی این استیضاح را نمونه بارز زیرپا گذاشتن اخلاق، منفعت طلبی و لطمه زدن به ارزش‌ها دانست و گفت: «با اینکه  از ابتدای انقلاب تا کنون بارها بارها به سیاست اخلاقی تاکید کردیم ، شاهد هستیم عده‌ای با سوء استفاده از نام ارزش‌های اسلامی و پنهان شدن پشت گفتمان اصیل انقلاب اسلامی زمینه تامین منافع فردی و گروهی خود را فراهم می‌کنند.

وی ادامه داد: این استیضاح غیرعادلانه  است و سوءاستفاده‌های غیراخلاقی از منابع و امکانات را متبلور می‌کند. اتفاق ناخوشایندی که زمینه بدبینی نسل جوان را به ارزش‌های ملی و بومی و دینی  فراهم می‌کند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مردم از کسانی که دائما دم از اخلاق‌مداری می‌زنند، توقع بیشتری دارند.

عبدالکریمی به ریشه‌های رفتارهای غیرقانونی و شتاب‌زده در سیاست پرداخته و گفت: «تعادل ریشه بقای یک جامعه است. هرکجا عده‌ای سعی می‌کنند تندروی کرده و با موضع افراطگریانه به داوری مسائل بنشینند، مطمئنا فسادی ریشه کرده و خوابیده است. فسادی بر اثر غفلت آگاهان در زمینه‌های گوناگون رشد کرده و تندروها می‌خواهند آن را پنهان کنند.»

عبدالکریمی عواقب بداخلاق‌کاری‌های سیاسی را به ضرر آینده کشور دانسته و افزود: «واقعا موجب تاثر و تاسف است که کل یک نظام سیاسی به خاطر تندوری و بی‌اخلاقی عده‌ای به زیر سوال برود.  اگر بی‌اخلاقی‌های سیاسی ادامه پیدا کند؛ چیزی جز ضرر نصیب آینده کشور نخواهد شد.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین