کد خبر: ۲۵۷۲۸۸
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۱
معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به جزئی‌ترین موارد تخلف نیز حساسیت داشته باشند، گفت: معمولاً نارضایتی های مردم نسبت به مسائل جزئی و موارد تخلف در مراجعات بیش از مسائل کلان است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اسحاق جهانگیری عصر امروز (یکشنبه) در جلسه «کمیته پیشگیری و مقابله نظام مند با مفاسد اقتصادی در قوه مجریه» اظهار داشت: تخلفات مربوط به دستگاه های اجرایی، بیشتر در برخی مسائل خاص صورت می گیرد و تخلف و موارد بروز فساد در این زمینه‌ها نسبت به سایر موارد بیشتر است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: لازم است زمینه های اصلی تخلف در دستگاه های اجرایی شناسایی شود تا با پیشگیری و ممانعت از بروز این گونه تخلفات شاهد افزایش رضایت مردم از عملکرد این دستگاه ها باشیم.

در این جلسه که وزرای کشور، نفت، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس کل بانک مرکزی و معاون اجرایی رئیس جمور نیز حضور داشتند گزارشی در خصوص الگوی پیشنهادی جهت دریافت، ثبت و پی گیری سیستمی برنامه کارگروه های ارتقای سلامت اداری در دستگاه های اجرایی از سوی آقای کاظم پالیزدار مشاور معاون اول رییس جمهور و دبیر کمیته ارائه شد.

در این گزارش به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای طراحی سامانه رصد و نظارت بر اقدامات دستگاه های اجرایی پرداخته شد و توضیحاتی در خصوص وظایف، اهداف و تکالیف دستگاه های اجرایی در زمینه اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه در برابر تخلفات اقتصادی و نحوه ارائه آنها از طریق سامانه بیان گردید.

به گزارش مهر، اعضای جلسه نیز نظرات و دیدگاه‌های خود را در جهت بهبود فرایند طراحی شده متناسب با فعالیت و ساختار دستگاه‌های اجرایی در راستای سالم‌سازی گلوگاه‌های فساد و افزایش پاسخگویی دولت به نیازهای جامعه ارائه کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین