کد خبر: ۲۵۷۳۲۴
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۴
معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بانک رفاه کارگران زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است، گفت: دو نوع وام ضروری بر اساس بودجه سازمان در این بانک به مستمری بگیران پرداخت می‌شود و مابقی وامها نیز براساس اعتبارات داخلی بانک رفاه اختصاص پیدا می کند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نجات امینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب افزود: دو نوع وام ضروری و مسکن با تخصیص اعتباری ویژه به بازنشستگان و مستمری بگیران از سوی بانک رفاه پرداخت می شود که البته با توجه به بودجه اختصاص یافته و تعداد بازنشستگان مبلغ آن زیاد نیست.

وی تاکید کرد: در بانک رفاه برای پرداخت وام از ضوابط بانک مرکزی استفاده می کنند و هر میزانی که بانک مرکزی در مورد سود و بازپرداخت وام به ما اعلام کند، آن را اعمال خواهیم کرد، اما در مجموع کارمزد آن کمتر از 15 درصد است.

امینی به نوع دیگری از پرداخت وام به بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بانک رفاه از منابع داخلی خود به بازنشستگان و همچنین سایر مراجعه‌کنندگان وام هایی پرداخت می کند که ربطی به سازمان ندارد و حتما ضوابط بانک مرکزی در آن اجرایی خواهد شد.

به گفته معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی مبلغ وام های ضروری و مسکن 2، 5 و 15 میلیون تومان است.

وی درباره اینکه آیا افراد بازنشسته تسهیلات خاصی دریافت می کنند، بیان کرد: این موضوع بستگی به ضوابط بانک مرکزی دارد که آیا برای گروه‌های خاص سیاستی را در نظر گرفته و ابلاغ کند که در این شرایط بانک رفاه تابع آن است و چون منابع سپرده گذاری است بانک نمی تواند به شکل‌های دیگر از آن استفاده کند.

به گفته امینی از اعتبارات بانک رفاه حتی برای شرکت های زیرمجموعه سازمان نیز نمی توانیم استفاده کنیم و سهامداران نمی توانند بیشتر از مبلغی که حق سرمایه گذاری است، وام دریافت کنند.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال در بودجه سازمان پیش بینی شده که مبلغ 150 میلیارد تومان برای پرداخت وام مسکن و ضروری به بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی وام پرداخت شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین