کد خبر: ۲۵۹۴۷۴
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۶
سخنگوی ارتش عراق و یک نماینده از ساکنان شهرک شیعه نشین ˈآمرلیˈ در شمال عراق روز یکشنبه گفتند که نیروهای امنیتی این کشور و نیروهای مردمی ، محاصره دو ماهه گروه تروریستی ˈداعشˈ بر این شهرک را شکسته اند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش خبرگزاری ˈآسوشیتدپرسˈ از بغداد، سپهبد ˈقاسم الموسویˈ سخنگوی ارتش عراق افزود: نیروهای دولتی به این شهرک دست یافته اند، اما جزییات بیشتری در این باره اعلام نکرد.

ˈفوزی اکرم الطرزیˈ نماینده ترکمن های عراق در مجلس این کشور نیز گفت که نیروهای دولتی از دو سو وارد این شهرک شده اند و سرگرم توزیع کمک در میان ساکنان آن هستند.

هواپیماهای ارتش آمریکا نیز اقدام به حملات هوایی علیه نیروها و مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه آمرلی زدند.

همچنین هواپیماهای استرالیایی، فرانسوی و انگلیسی به همراه هواپیماهای آمریکایی به درخواست دولت عراق، کمک های انسان دوستانه از هوا برای ساکنان این شهرک پرتاب کردند.

حدود 15 هزار شیعه ترکمن ساکن این شهرک کشاورزی که در فاصله حدود 170 کیلومتری شمال بغداد قرار دارد، به مدت چندین هفته سرگردان بودند.

ساکنان این شهرک که از توابع استان ˈصلاح الدینˈ است، در دو ماه گذشته در برابر نیروهای گروه تروریستی داعش مقاومت کرده و اجازه نداده اند که این شهرک به اشغال آنان در آید.

این در حالی است که تروریست ها در این مدت آب و برق شهر را قطع کرده بودند و به هیچ وجه اجازه نمی دادند که مواد غذایی به دست ساکنان آمرلی برسد.

تروریست های تکفیری داعش که از مدت ها پیش شیعیان این شهرک را در تنگنای شدیدی قرار داده بودند، تصمیم داشتند مردم شهر را پس از اشغال آن، قتل عام کنند.

تروریست های داعش مدتی پیش 700 غیر نظامی ترکمن از جمله زنان، کودکان و سالخوردگان در روستای ˈبشیرˈ از توابع آمرلی را قتل عام کرده بودند.

به گزارش ایرنا، ˈمارکو بابیلˈ نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد در عراق گفت که شبه نظامیان داعش از یازدهم تا دوازدهم ژوئیه (20-21 تیر) مرتکب جنایاتی در بشیر شده اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین