کد خبر: ۲۶۰۰۸۴
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۳
شرکت هواپیمایی عربستان اعلام کرد: از حضور زنان کمتر از 45 سال بدون محارم در سرزمین وحی در حج تمتع و عمره مفرده جلوگیری می شود و شرکت های هواپیمایی که اقدام به انتقال زنان بدون محارم در موسم حج کنند، جریمه خواهند شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، شورای هواپیمایی عربستان به شرکتهای هواپیمایی، درباره انتقال زنان کمتر از 45 سال بدون محارمی که نامشان در روادید حج آنها مشخص شده است، هشدار داد.

یک منبع آگاه در این زمینه گفت: در صورت مشاهده این تخلف، شرکت های هواپیمایی که این تخلف را مرتکب شوند، حداقل 50 هزار ریال سعودی (بیش از 42 میلیون) جریمه خواهند شد و زنان بدون محرم با همان پرواز رفت به کشورهایشان باز گردانده خواهند شد.

این منبع آگاه افزود: شرکت های متخلف باید تمام هزینه های مترتب بر حضور زنان بدون محارم در فرودگاهها تا هنگام برگرداندن آنها را پرداخت کنند، زیرا جریمه مورد نظر بر اساس احکام آیین نامه هواپیمایی مدنی یا قوانین کلی تعیین شده است.

وی گفت: این اقدام در چارچوب دستورالعمل های سالیانه شورای هواپیمایی عربستان برای ساماندهی عملیات انتقال حجاج از طریق هوایی قرار دارد و هدف السعودیه از این دستورالعمل ها فراهم کردن شرایط مناسب و خدمات رسانی به ضیوف الرحمن و تامین سلامت آنها از لحظه ورود به سرزمین مقدس وحی تا بازگشت به کشورهایشان است.

این منبع آگاه با تشریح ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی هواپیمایی عربستان و لزوم رعایت آن از سوی شرکت های هواپیمایی از جمله مسائل ایمنی و استانداردهای عملیات فعالیت هوایی و در نظر گرفتن جریمه در صورت نقض آن تاکید کرد

به گفته این منبع، هواپیمایی عربستان به شرکت های هواپیمایی اعلام کرده است که اعتبار زمان های پرواز در صورت ورود یا خروج به مدت شش ساعت ادامه خواهد یافت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین