کد خبر: ۲۶۰۵۹۷
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۳
مدیرکل سازمان استاندارد تهران گفت: از مجموع 63 شهربازی استان تهران، 11 شهربازی (7 شهربازی جمع آوری و 4 شهربازی پلمپ) به دلیل عدم انطباق با استانداردهای ملی پلمپ و جمع‌آوری شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مسلم بیات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه هم‌اکنون هیچ شهربازی مجوز فعالیت نمی‌گیرد مگر آنکه بازرسی حین ساخت، نصب و بعد نصب داشته باشد اظهار داشت: درحال حاضر ابتدا و انتهای پروسه شهربازی ها را تحت کنترل داریم.
 
رئیس کل سازمان استاندارد تهران با اشاره به اینکه عمده تجهیزات در شهربازی‌ها قدیمی بوده و نصب آنها بیشتر مربوط به زمانی می‌شود که تحت نظارت سازمان استاندارد نبوده‌اند گفت: بنابراین ما اقدام به انجام تست‌های تخریبی و چشمی و ...  پس از نصب تجهیزات کرده ایم.
 
به گفته وی خوشبختانه با این تمهیدات تا حدودی بحث ایمنی و عملکرد تجهیزات شهربازی‌ها ارتقا یافته است.
 
بیات اظهار داشت: از مجموع 63 شهربازی استان تهران 11 شهربازی ( 7 شهربازی جمع آوری و 4 شهربازی پلمپ ) به دلیل عدم انطباق با استانداردهای ملی پلمپ و جمع‌آوری شده‌اند.
 
وی افزود: بسیاری از تجهیزات سایر شهربازی‌ها نیز بازرسی مجدد می‌شوند و درصورت اخذ تاییدیه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
 
وی ادامه داد: از مجموع 1300 وسیله و تجهیزی که در سطح استان تهران نصب شده، 564 وسیله موفق به اخذ تاییدیه شده اند و سایر وسایل درصورتی که رفع نقص نکنند و نتوانند تاییدیه ما را بگیرند جمع‌آوری می‌شود.
 
مدت زمان بازرسی کوتاه شده است/ لزوم ایجاد شهربازی‌های جدید و استاندارد
 
بیات با بیان اینکه از 4 شرکت بازرسی، شرکت بازرسی اصفهان بدلیل تخلفات لغو صلاحیت شده است گفت: وسایلی که توسط این شرکت بازرسی شد مجدد توسط شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران در حال بازرسی است.
 
وی با تاکید بر اینکه با توجه به سطح استقبال مردم از شهربازی ها لازم است ایجاد شهربازی‌های استاندارد و مناسب در دستور کار قرار گیرد گفت: هم اکنون از شهربازی ارم نزدیک به 4.5 تا 5 میلیون نفر بازدید می کنند، بنابراین اگرچه ما مدت زمان بازرسی را کوتاه کرده‌ایم ولی باید اقداماتی در سطح استان تهران در زمینه ایجاد شهربازی های استاندارد صورت گیرد.
 
رئیس کل سازمان استاندارد تهران تصریح کرد: اگر از وسیله و تجهیزات بدرستی استفاده نشود و به لحاظ بهره‌برداری بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد ممکن است از استاندارد خارج شود، از این رو باید با ایجاد شهربازی های جدید و استاندارد فشار را از شهربازی‌های کنونی بکاهیم. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین