کد خبر: ۲۶۰۶۳۹
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹
ابوهریره هنگام بریدن سرها با پارچه ای سر خود را می پوشاند اما چشم و ابروی خود را به نمایش می گذارد تا هویت واقعی او با یک مقایسه ساده عکس هایش برملا شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: قصاب گروه تروریستی تکفیری داعش که سر نظامیان ربوده شده لبنانی را می برد، کیست؟ او یک جوان 20 ساله لبنانی است که به « ابو هریره» شهره شده است.

به گزارش ایرنا، تلویزیون لبنانی الجدید تاکید کرد که اطلاعات در باره سنگدلی که سرنظامیان ربوده شده لبنانی را می برد، تکمیل شده و او « بلال عمرمیقاتی » ملقب به « ابوهریره المیقاتی» متولد 1994 در شمال لبنان است.

ابوهریره هنگام بریدن سرها با پارچه ای سر خود را می پوشاند اما چشم و ابروی خود را به نمایش می گذارد تا هویت واقعی او با یک مقایسه ساده عکس هایش برملا شود.

اطلاعات دستگاه های امنیتی تایید کرده اند که قصاب داعش و مامور بریدن سر نظامیان ربوده شده لبنانی ، ابوهریره است.

گروه تروریستی تکفیری داعش تاکنون سر « علی السید» و « عباس مدلج» دو نظامی ربوده شده لبنانی را بریده تهدید کرده است که اگر به مطالباتش از جمله آزادی زندانیان تکفیری از زندان رومیه ، پرداخت مبالغی هنگفت پول و خروج حزب الله از سوریه جامه عمل پوشانده نشود، دیگر نظامیان ربوده شده را سر می برد.

تلویزیون الجدید یک مکالمه صوتی از ابوهریره را پخش کرد که درکمال خونسردی از بریدن سرها از جمله نظامیان ربوده شده لبنانی سخن می گوید.

او در این مکالمه می گوید: قطری های مذاکره کننده با قبول مبادله موافقت کرده اند که در مقابل هر نظامی لبنانی در اختیار ما، 15 زندانی تحویل دهند.

ابوهریره، یک سلفی جهادی است که با گروه تروریستی تکفیری داعش بیعت کرده است و به اتهام شرکت در چند عملیات امنیتی در شمال لبنان ، تعداد زیادی قرار بازداشت برای او صادر و تحت تعقیب دستگاه قضایی لبنان است.

با شروع برنامه امنیتی در شهر شمالی طرابلس لبنان به سوریه فرار کرده و در منطقه القلمون مستقر می شود.

قبلا در خبرها آمده بود که ارتش لبنان در جریان برنامه امنیتی با یورش به برخی خانه ها در صدد بازداشت کردن برخی عناصر تحت تعقیب از جمله احمد میقاتی و عمر میقاتی «ابوهریره» بوده اما نتوانسته است به آنها دست یابد.

حتی یک بار نیروهای ارتش لبنان به آپارتمانی در منطقه ابی سمرا در شهر طرابلس حمله و با گروهی که در آنجا بوده است، درگیر می شوند، بدنبال پرتاب بمب های دست ساز ابوهریره موفق به فرار می شود اما دیگر اعضای گروه بازداشت می شوند.

الجدید خاطرنشان می کند به یک شماره تلفن همراه دست پیدا کرده که گفته می شود متعلق به ابوهریره بوده و 10 روز قبل واگذار شده است.

خبرنگار الجدید با صاحب فعلی این شماره تلفن تماس می گیرد و او در پاسخ می گوید که 10 روز قبل این تلفن را خریده اما همواره افرادی تماس می گیرند و می خواهند با ابوبلال المیقاتی صحبت کنند.

وی تاکید می کند که قصد دارد شماره تلفن را واگذار کند زیرا همواره از طریق «واتس آپ»، پیام ها، عکس ها و فیلم های مربوط به گروه تروریستی تکفیری داعش را دریافت می کند.

این تلویزیون لبنانی در پایان گزارش خود تاکید کرد: ابوهریره قبل از حمله گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش و جبهه النصره به شهرک عرسال در یکی از مناطق شمالی لبنان دیده اما سپس مخفی شده است تا اینکه در ویدئوی بریدن سر « علی السید» نظامی ربوده شده لبنانی در بلندی های عرسال در حالی که در یک دستش موهای جلوی سر السید و در دست دیگرش چاقو وجود دارد، مشاهده شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین