کد خبر: ۲۶۱۶۹۷
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۹
مادر مقتول در شکایتش گفت: میثم یک بار برای ترک اعتیاد به کمپ رفت اما از آنجا گریخت. مسئولان کمپ از ما خواستند هر وقت او به خانه بازگشت موضوع را به آنها اطلاع دهیم تا دوباره او را به کمپ بازگردانند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سه مسئول کمپ ترک اعتیاد که در راه انتقال مرد معتاد به کمپ او را به قتل رسانده بودند ، به اتهام قتل غیرعمد به سه سال حبس و پرداخت دیه محکوم شدند.

به گزارش مهر، رسیدگی به این پرونده همزمان با انتقال پیکر مرد معتادی به بیمارستانی در شهریار در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران در ادامه متوجه شدند مرد جوان در راه انتقال به کمپ اعتیاد مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

با تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و  متهمان صبح دیروز در شعبه 113 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی اصغرزاده پای میز محاکمه قرار گرفتند.

در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده مهدی، ابوالفضل و سعید متهم هستند در تاریخ 14 تیرماه سال 90 مرد جوانی را به نام میثم در مسیر کمپ ترک اعتیاد به قتل رساندند. با توجه به شواهد موجود برای متهمان درخواست مجازات قانونی را دارم.

در ادامه مادر و خواهر مقتول برای عاملین جنایت درخواست قصاص کردند.

مادر مقتول در شکایتش گفت: میثم یک بار برای ترک اعتیاد به کمپ رفت اما از آنجا گریخت. مسئولان کمپ از ما خواستند هر وقت او به خانه بازگشت موضوع را به آنها اطلاع دهیم تا دوباره او را به کمپ بازگردانند.

روز حادثه میثم برای برداشتن تلفن همراهش به خانه آمد که ما موضوع را به کمپ اطلاع دادیم. سه متهم پرونده نیز خود را به خانه ما رسانده و میثم را به کمپ بازگرداندند. وقتی ما به دنبال آنها به کمپ ترک اعتیاد رفتیم متوجه شدیم در طول مسیر این سه نفر میثم را مورد شکنجه قرار داده و او را به قتل رساندند.

در ادامه رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به مهدی از او خواست به دفاع از خود بپردازد که متهم با رد اتهامش گفت: روز حادثه من مقتول را کتک نزدم و او فرمان ماشین را گرفته بود تا ما حرکت نکنیم. سعید با چوب چند ضربه به او زد که نمی دانم این ضربات به سر او اصابت کرده یا نه.

سپس ابوالفضل در جایگاه قرار گرفت که او نیز با رد اتهامش اظهار داشت: سعید میثم را به زیر صندلی خودرو برده بود و احتمال می دهم وقتی می خواستیم او را سوار ماشین کنیم سرش به جایی برخورد کرده است. 

سعید آخرین متهمی بود که در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: من با چوب فقط چند ضربه به دستان مقتول زدم و نمی دانستم این ضربات باعث مرگ می شود. پس از اینکه متوجه مرگ میثم شدم از ترس فرار کردم.

پس از آخرین دفاعیات متهمان قضات برای تصمیم گیری وارد شور شده و اقدام متهمان را قتل غیرعمد تشخیص داده و آنها را به سه سال زندان و پرداخت دیه محکوم کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین