کد خبر: ۲۶۲۰۰۸
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۴
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: توقع مردم از سپاهان زیاد است اما من با فکر به سپاهان آمدم و می‌خواهم که افتخارات گذشته را با کمک همه تکرار کنم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، حسین فرکی در نشست معارفه خود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو بار با خلیلیان برخورد داشتم و برخورد سومم در تهران و برای حضورم در سپاهان بود. امیدوارم بتوانم آن چه را در توانم است، بگذارم تا سپاهان قهرمان شود.

وی خاطرنشان کرد: گزینه‌های مختلفی - هم قبل از فصل و هم در ابتدای هفته‌ای که گذشت - داشتم اما به هیچ کدام جدی فکر نکردم ولی وقتی به پیشنهاد سپاهان برخورد کردم با جدیت به این تیم فکر کردم. نمی‌خواهم واقعیت را پنهان کنم و بسیار خوشحالم و باعث افتخارم هست که در تیم خوشنام و باسابقه‌ای مثل سپاهان مربیگری کنم.

فرکی با بیان این که افتخار می‌کند پا جای پای مربیان بزرگی که قبلا در سپاهان بودند گذاشته است، تصریح کرد: کرانچار مربی خوب و اخلاق‌مداری بود و به همین دلیل نیز ارادت خاصی به این مربی داشتم؛ چرا که این فاکتورها در هر مربی که باشد من ارادت خاصی نسبت به آن شخص پیدا می‌کنم و همین باعث شد هنگام ورودم به سپاهان با کرانچار ملاقاتی داشته باشم و از این مربی تشکر کنم و این وعده را نیز می‌دهم که با کمترین اشتباه راه را به سلامت طی خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان این که وظیفه سنگینی روی دوش اوست، گفت: انتخاب سپاهان تجربه‌ای به تجربه‌های من اضافه خواهد کرد. توقعات مردم از سپاهان را می‌دانم و با فکر به این تیم آمدم و آمده‌ام که افتخارات گذشته را تکرار کنم.

فرکی در خصوص نتیجه تیم ملی امید برابر ویتنام نیز گفت: دیروز نتیجه‌ای را دیدیم که در تاریخ فوتبال تکرار نشده بود. البته بازیکنان ایران بازیکنان قابلی هستند اما در این دیدار کیفیت لازم را نداشتند که بخشی از این شکست به عملکرد بازیکنان و بخشی به کادر فنی و مدیریت برمی‌گردد. دیروز من مثل تمام ایرانی‌ها از این بازی عصبانی شدم؛ چرا که سابقه نداشت به ویتنام بازی را واگذار کنیم.

سرمربی سپاهان با بیان این که دیروز دنیا سه افتضاح ایران را دید، تصریح کرد:‌ افتضاح اول به نتیجه 4 بر یک برمی‌گردد و افتضاح دوم به اخراج بازیکن ایران که به آن شکل از زمین بیرون رفت؛ چرا که رفتار بازیکن ما را خیلی شرمنده کرد. زیرا ما تیمی بزرگ هستیم و با فرهنگ اسلامی.

وی افتضاح سوم را به مسائل فرهنگی نسبت داد و افزود: بازیکنان آن قدر که به شکل ظاهری و مدل موهایشان اهمیت دادند، جای تعجب داشت. بازیکنان تیم ملی این قدر آزادانه خودشان را به هر شکلی درآوردند و ما دیدیم که این بازیکنان از روم باستان الگوبرداری کرده بودند.

فرکی با بیان این که ای کاش این بازیکنان از الگوی فوتبالی برداشت می‌کردند، افزود: کاش دنیا این بخش از افتضاح بازیکنان ایران را نمی‌دید. دوست دارم اشاره‌ای بکنم به قهرمانی ایران که در آن موقع مجمع فدراسیون شخص دادگان، صفایی‌فراهانی و مرحوم رنجبر و برانکو اجازه نمی‌دادند چنین اتفاقاتی در تیم ملی بیفتد. متاسفانه ایران نه از نظر فنی حرفی برای گفتن داشت و نه اخلاقی و فرهنگی.

فرکی با بیان این که در فولاد توانست سال اول سهمیه آسیا و سال دوم قهرمانی را به دست آورد، ادامه داد: قهرمانی با سپاهان راحت‌تر از فولاد است اما می‌دانم که فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است ولی تمام سعی‌ام را می‌کنم تا افتخار دیگری به افتخارات سپاهان اضافه کنم.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال که با توجه به این که بین کی‌روش و کرانچار اختلاف‌های زیادی وجود داشت، آیا امسال باز هم این اختلافات را در سپاهان خواهیم دید یا خیر گفت: سال گذشته سال پر پیچ و خمی بود؛ چرا که برنامه‌ریزی تقویم سازمان لیگ فشرده بود و متاسفانه تعامل لازم را بین باشگاه‌ها و تیم ملی ندیدیم و همین باعث ضرر هم به تیم ملی و هم به باشگاه می‌شود اما در ادامه فکر نمی‌کنم که مشکلی بین سرمربی تیم ملی و مربیان باشگاه‌ها به وجود آید اما نگاه ما نگاهی ملی است و این اطمینان را به شما می‌دهم که فضایی خوب هم برای تیم ملی و هم برای سپاهان فراهم شود. با توجه به این که بازیکنان سال گذشته از این اختلاف نظر بین کی‌روش و کرانچار متضرر شدند، سعی می‌کنیم امسال آرامش بازیکنان حفظ شود.

فرکی با بیان این که در حال حاضر نمی‌توان راجع به تفکرات‌ قضاوت کرد، تصریح کرد: فعلا ما درسی به بازیکنان‌مان ندادیم که بخواهیم از آنها امتحان گرفته و نمره بدهیم. کسانی که سال پیش بازی فولاد را تعقیب می‌کردند، صحبت از بازی زیبای فولاد داشتند. سعی می‌کنم که در ادامه کارم با سپاهان شرایطی رقم بخورد که هواداران بازی زیبایی از سپاهان ببینند.

فرکی با بیان اینکه احساس می‌کند که سپاهان در دو پست دچار مشکل است، تصریح کرد: سپاهان در دو پست هافبک میانی و دفاع چپ دچار مشکل است. البته این نظر من است و ممکن است مربی دیگری این نظر را نداشته باشد ولی احساس می‌کنم حاج‌صفی می‌تواند در میانه میدان بیشتر به ما کمک کند. به بازیکنان هم گفتم که محکوم هستیم که از بازیکن در پست غیرتخصصی استفاده کنیم، همان گونه که شجاع در بازی پیش در پست غیرتخصصی‌اش بازی کرد؛ چرا که فعلا چاره‌ای جز این نیست.

فرکی ادامه داد: هیچگاه دنبال توجیه نیستم و وقتی سپاهان را قبول کردم تمام شرایطش را هم قبول می‌کنم و فردا نمی‌گویم که کرانچار تیم را بسته است. مطمئنا با همین ابزاری که وجود دارد می‌توانیم قهرمان شویم.

وی در پاسخ به تغییر سیستم تیم سپاهان نیز تصریح کرد: سپاهان خوب گل می‌زند اما خوب هم گل می‌خورد که این ایرادی برای این تیم است و سعی کردم که با چهار دفاع که خود بچه‌ها هم بیشتر آشنا هستند، بتوانم شرایط تیم را بهتر کنم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین