کد خبر: ۲۶۲۱۶۳
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۲
سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت: این شورا مخالفتی با برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در دو حوزه انتخابیه «تفت و میبد» و «نهاوند» ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: نجات‌الله ابراهیمیان با رد مطالب مطرح مبنی بر موافقت شورای نگهبان با برگزار نشدن انتخابات میان‌دوره‌ای در این حوزه‌ها افزود: وزیر کشور چندی قبل در نامه‌ای به این شورا با استناد به زمان کم باقیمانده تا انتخابات بعدی مجلس شورای اسلامی، درخواست کرد که این شورا نیز موافقتش را با برگزار نشدن انتخابات میان‌دوره‌ای اعلام کند.

ابراهیمیان گفت: اگر منظور وزیر کشور از این نامه، اعلام فراهم نبودن امکان اجرای انتخابات بوده باشد، شورای نگهبان نیز اعلام کرد که با این موضوع مخالفتی ندارد؛ این پاسخ متناسب با وظایف شورای نگهبان است زیرا در فرایند برگزاری انتخابات، وزارت کشور باید آغازگر باشد و طبعا شورای نگهبان پس از اقدام این وزارتخانه، اعلام آمادگی می‌کند.

ابراهیمیان که با واحد مرکزی خبر گفت‌وگو می‌کرد، افزود: ما در پاسخ به نامه وزیر کشور گفتیم اگر مشکلات برپایی انتخابات میان‌دوره‌ای در این دو حوزه انتخابیه به حدی است که برپایی انتخابات ممکن نیست ما با برگزار نشدن انتخابات مخالف نیستیم، اما ارزیابی آن به عهده وزارت کشور، دولت و مجلس شورای اسلامی است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بنا بر اعلام وزارت کشور، نزدیک بودن انتخابات میان‌دوره‌ای با انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1394 و محدودیت‌های بودجه از موانع برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای است.

انتخابات میان‌دوره‌ای در حوزه تفت و میبد به علت درگذشت نماینده این شهر و انتخابات میان‌دوره‌ای در حوزه انتخابیه نهاوند به علت انتصاب نماینده این شهر به عنوان سفیر کشورمان در روسیه طبق قانون باید تا اسفند امسال برگزار شود.

به گزارش ایسنا، ابراهیمیان در عین حال تصریح کرد: منتظر اعلام وزارت کشور مبنی بر برگزاری یا برپا نشدن انتخابات میان‌دوره‌ای هستیم اما اگر دیگر شرایط قانونی جمع شود ما به عنوان شورای نگهبان مانعی برای برگزاری انتخابات نمی‌بینیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین