کد خبر: ۲۶۲۲۷۳
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۲
توجه نکردن به ثبت فوت شدگان در سال های گذشته سبب شده یکهزار و 200 نفر دشتستانی فوت شده همچنان به عنوان افراد زنده در آمار جمعیتی این شهرستان باقی بمانند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایرنا، رییس اداره ثبت احوال دشتستان بوشهر روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان، افزود: عدم مراجعه خانواده ها یا اعلام نکردن دستگاه های مربوطه همچون بهداشت و درمان، دهیاری ها و شهرداری ها نسبت به فوتی این افراد به ثبت احوال، از عوامل ایجاد این مشکل است.

مرتضی ایزدی بیان کرد: بیشتر این افراد در سال 60 و اوایل سال 70 فوت شده اند.

وی اضافه کرد:در هر هفته نزدیک به 20 هزار سند سجلی بررسی می شود و مشخصات در آرشیو الکترونیکی ثبت می شوند.

رییس اداره ثبت احوال دشتستان همچنین گفت: یکی از برنامه های مهم ثبت احوال تهیه و تدوین گردآوری درختچه خانوادگی افراد است.

وی افزود: براساس آخرین آمار اداره ثبت احوال، جمعیت شهرستان دشتستان 237 هزار و 264 نفر است که از این شمار 156 هزار و 229 نفر در مناطق شهری سکونت دارند.

ایزدی با اشاره به اینکه نرخ جمعیت دشتستان یک به هفت است، افزود: وضعیت ثبت وقایع تولد و فوت در شهرستان در رتبه بسیار بدی قرار گرفته است و ثبت وقایع نیز بصورت 100 درصد نیست.

رییس اداره ثبت احوال دشتستان بیان کرد: در پنج ماه نخست امسال یکهزار و 950 واقعه تولد، 429 فوتی، یکهزار و 173 ازدواج و 313 مورد طلاق در شهرستان دشتستان ثبت شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتستان نیز گفت: یکی از مولفه های قدرت ملی فاکتور جمعیت است.

عادل دهدشتی افزود: ثبت به هنگام وقایع چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) و تجزیه و تحلیلی که بر اساس این آمار بدست می آید نشان دهنده موضوعات مختلفی از قبیل آمار مرگ و میر، وضعیت بهداشت، سلامت، رفاه اجتماعی جامعه و نرخ طلاق و حتی مسایلی از جمله فرهنگ رانندگی در کشور است.

وی بیان کرد: ثبت احوال یکی از ابزارهای کلیدی در امور حاکمیتی و برنامه ریزی توسعه کشور است.

دهدشتی پدیده های دیرثبتی و کم ثبتی وقایع حیاتی را چالش های پیش روی سیستم ثبت احوال دانست و بیان کرد: شوراها و دهیاری ها همکاری نزدیکی در راستای وظایف قانونی خود با ثبت احوال داشته باشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین