کد خبر: ۲۶۲۳۳۲
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۳
با حمایت رهبری و مردم از دولت، تندروها در کشور ناکام مانده‌اند
نماینده مردم اردکان در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه دیپلماسی عرصه تدبیر، امیدواری و تلاش است گفت: نگاه با عینک خوش بینی و بدبینی مطلق به وقایع دیپلماتیک از جمله مذاکرات هسته ای مطرود است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب- سرویس سیاسی: "محمدرضا تابش" گفت: ملت شریف ایران با مشارکت گسترده در انتخابات سال گذشته به واضح ترین شکل ممکن دیدگاه خود را بیان و انتخاب خود را انجام داد و اکثریت آرای خود را به صندوقی ریخت که تعامل با دنیا و حل پرونده هسته ای را خواستار بود و اینک مذاکره کنندگان ارشد کشورمان با علم به واقعیت های موجود جهان در عین پافشاری بر ارزشها و آرمانهایی که برای آن انقلاب کردیم، جهت برداشتن تحریم ها که یکی از خواسته های اساسی رای دهندگان به دکتر روحانی بود گام برمی دارند.

به گزارش آفتاب، "تابش" درباره مذاکرات هسته ای در نیویورک بر سر دستیابی به توافق جامع گفت: این مذاکرات از آن جهت حائز اهمیت است که نهایتا می تواند مسیر رسیدن به توافق در پرونده هسته ای را هموار سازد و فرصتی برای ایران و آمریکا برای دستیابی به توافقی تلقی گردد که ده سال است مترصد آن هستند.

وی تصریح کرد: این فرصت طلایی باید بدون زیاده خواهی و فشار طرفهای درگیر در موضوع هسته ای و با لحاظ کردن منافع ملی مذاکره کنندگان،به راه حلی منصفانه و عادلانه بیانجامد.

نماینده مردم اردکان همچنین در بخش دیگری از سخنانش اقتصاد را یکی از ملاک های سنجش قدرت هر کشور توصیف کرد و اظهار داشت: یکی از ملاک های اصلی برای سنجش قدرت و صلابت هر کشوری، اقتصاد کارآمد، پویا و توانمند است که به مردم آن کشور عزت می بخشد و در دنیا برای آنها احترام می آورد.

وی در این رابطه به تفاوت بین کره جنوبی و کره شمالی اشاره کرد و آنرا موید این امر دانست.

تابش ادامه داد: گروه های تندرو در داخل کشور که در یک وزن کشی انتخاباتی کمتر از 10 درصد رای جامعه را دارند، خود را برتر از اکثریت 50 درصدی می پندارند و به هر وسیله ای به این دولت و روند اجرای شعارها و برنامه هایش فشار می آورند و نمی خواهند دولت در عمل به اصلی ترین شعارش یعنی برداشتن تحریم ها و کم کردن فشار بر اقتصاد کشور و مردم توفیقی داشته باشد که   بحمدا.. با درایت دولت و حمایت های همه جانبه رهبری معظم انقلاب ناکام مانده اند.

نماینده اصلاح طلب مجلس نهم با بیان اینکه حضور در کنفرانس ائتلاف علیه داعش در پاریس بحثی حاشیه ای است که نباید سایه خود را بر مذاکرات در نیویورک بیندازد گفت: داعش محصول تحجر و تندروی و کمک مالی و تسلیحاتی برخی دولت های خاورمیانه و غربی  است و امروز که به هر دلیلی دست از حمایت از این گروه تروریستی برداشته اند همان دولت ها برای مقابله با دست پرورده خود کنفرانس می گذارند.
 
"محمدرضا تابش" با تاکید بر اینکه ایران نقشی در پدیدآوردن این گروه نداشته بنابراین لزومی ندارد در این مذاکرات حضور داشته باشد اظهار داشت: امروز از سوی رهبر معظم انقلاب و دولتمردان یک صدا شنیده می شود که در هیچ عملیات نظامی و تسلیحاتی با غرب شرکت نخواهند کرد و ایران حتی حاضر به پذیرش گفت و گو در این زمینه هم نیست.

وی همچنین با اشاره به اینکه از اوایل دهه 90 میلادی و با سقوط بلوک شرق، اندیشه جهان تک قطبی با محوریت آمریکا ، ذهن سردمداران این کشور را به خود مشغول کرد و  ایده خاورمیانه بزرگ عاملی برای دستیابی به این اندیشه بود اظهار داشت: یکی از  این راهکارها، مهار ایران و ساختن بدلی برای اسلام انقلابی به اسم اسلام جهادی بود تا از بسط و گسترش و نفوذ تشیع انقلابی جلوگیری کند و مبارزات ضد استعماری را خنثی و آنطرف به وجهه رحمانی و جهان شمول اسلام ضربه وارد کند.

تابش"درباره اجرایی کردن ایده خاورمیانه بزرگ ادامه داد: در فاز اول، تشکیل القاعده و طالبان در دستور کار قرار گرفت که در نهایت حضور نظامی آمریکا در منطقه و در دو کشور همسایه ایران ،علاوه بر آنکه موجب مهار ایران نشد  بلکه به عاملی برای بسط قدرت و نفوذ ایران در خاورمیانه انجامید. در فاز دوم ایده شکل گیری داعش و تروریست های تکفیری را طراحی کردند که آن هم به چالشی بر علیه غرب و شکست سیاست های منطقه ای آنها تبدیل گردید.

نماینده مردم اردکان در خانه ملت، پیشروی ناگهانی داعش در عراق ظرف چند روز را با هدف  تجزیه عراق و در راستای دستیابی به طرح ایده خاورمیانه بزرگ  دانست و اضافه نمود: اما دستیابی داعش به منابع نفتی، سرازیر شدن پولهای هنگفت به خزانه اش، قساوت داعش در رفتار با شهروندان اعم از شیعه و سنی و کرد و ایزدی،رفتارهای خشن و غیرقابل باور با مردم و گردن زدن شهروندان آمریکایی، موج دوم مهاجرت تکفیری ها از سوریه و عراق به کشورهای متبوعشان در غرب، باعث شد تا آمریکا و دول غربی و حامیان منطقه ای داعش به فکر پایان دادن به حمایت از این گروه و مبارزه با آن بیافتند.

نماینده مردم اردکان  صحبت های اوباما مبنی بر اینکه  برای منطقه و خاورمیانه ایران شیعی خطر نیست بلکه افراطی های سنی خطر هستند را در واقع اعتراف به تکیه بر اسلام افراطی جهت مقابله با ایران برشمرد و گفت: غرب نمی خواهد مبارزه با داعش همانند جنگ با عراق و افغانستان موجب قدرت گیری ایران شود بنابراین آمریکا و شرکایش مایل به دعوت از ایران برای کنفرانس مقابله با داعش نیستند ایران هم قاطعانه اعلام کرده در این کنفرانس شرکت نخواهد کرد.

وی از تدابیر خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که ایران را با صلابت از این تنگناها عبور داده و به قدرتی منطقه ای تبدیل نموده تشکر و قدردانی نمود و ابراز داشت: دنیا چه بخواهد بپذیرد و یا اینکه خود را به تغافل بزند، نقش تعیین کننده ایران در معادلات منطقه ای و جهانی بر هیچکس پوشیده نیست و این قدرت مرهون نفس قدسی حضرت امام(ره)، تدابیر راهگشای رهبری معظم انقلاب اسلامی و تلاش دولتمردان و ایثارگران  و از خود گذشتگی ملتی است که برای اعتلای انقلاب اسلامی و تحقق آرمانهای آن از بذل جان و مال خویش فرو گذار نکردند و در مقابل تحریم ها و مشکلات تسلیم نشدند.بنابراین همه مسئولان وظیفه دارند تا به حکم قدرشناسی، برای رفع دغدغه ها و مشکلات آنها فروگذار نکنند و ایران اسلامی را متناسب با نشان تاریخی این مردم به قله های پیشرفت و سعادت و عزت رهنمون سازند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین