کد خبر: ۲۶۲۳۳۳
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۱
آیت‌الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران ائتلاف آمریکا علیه گروهک تروریستی داعش را «دروغ» خواند و گفت که این ائتلاف تا آخر بی نتیجه می ماند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایرنا، آیت الله احمد جنتی درخطبه دوم نماز عبادی- سیاسی این هفته تهران با بیان اینکه مساله داعش و مساله آمریکای لعنتی، دروغگوی حقه باز را داریم، گفت: خدا انشاءالله عزت رهبری را زیاد کند که آبروی آنها را بردند.

وی اضافه کرد: یک ائتلاف 28 کشور درست کردند به نام مبارزه با داعش؛ خدا لعنتتان کند داعش را چه کسی به وجود آورد و چه کسی کمکش کرد؟ چه کسی است که نداند اسلحه های آنها از کجا می آید؟ 

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: یا مستقیم از آمریکا و اسرائیل می آید و یا از عربستان که آن هم یک شعبه از آمریکا و اسرائیل است؛ این پول های کلان را از کجا می آورند؟ پول های کلانی که دیوانه شان کرده است.

جنتی گفت: شما آمدید و می گویید می خواهید مبارزه با داعش بکنید؟ همه می دانند که شما دروغ می گویید اما حیا ندارید که وقتی دروغ می گویید شرم کنید؛ جلسه ای هم که داشتند بی نتیجه بود تا آخر هم بی نتیجه می ماند و بیشتر آبروی خودشان را می برند. 

امام جمعه موقت تهران درباره اوضاع یمن نیز اظهار داشت بالاخره علی عبدالله صالح بافشار مردم رفت و معاون خود را جای خود گذاشت و این هم کار آن را می کند و مسلمانان را می کشد و صحنه های خونین به وجود می آورد؛ عربستان هم به او کمک می کند؛ بچه های مسلمان را قتل عام می کنند و باکی هم ندارند و آب از سرشان گذشته است. 

***دانشگاه، باشگاه سیاسی سیاستمداران نیست 

آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنانش در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر این که نباید گذاشت افراد ناباب در دانشگاه ها نفوذ کنند و دانشگاه باشگاه سیاسی سیاستمداران نیست، خطاب به دانشجویان و استادان گفت: شما باید در دانشگاه، سرباز اسلام باشید.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی در مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه افزود: حوزه ها و دانشگاه ها مسوولیتی سنگین دارند و باید مواظب باشند که از فرهنگ اسلامی و انقلابی حمایت و دفاع کنند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این که نباید گذاشت افراد ناباب در دانشگاه ها نفوذ کنند، خطاب به دانشجویان و استادان گفت: شما باید در دانشگاه، سرباز اسلام باشید.

وی گفت: آخرت را به دنیا نفروشید، این دنیا می گذرد و تو دانشجویی و دوره ای دکتر و مهندس می شوی و مدتی در این دنیا می مانی و بعد باید بروی و در قبر و قیامت جوابگو باشی.

وی تصریح کرد: دانشگاه جای رشد علمی و فناوری است و باشگاه سیاسی سیاستمداران نیست؛ سلامت دانشگاه را حفظ کنید تا دانشگاه به خوبی اهداف خودش برسد.

** سیل عواطف و احساسات مردمی نسبت به رهبر معظم انقلاب 

آیت الله جنتی در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه تهران با یادآوری عمل جراحی موفقیت آمیز رهبر معظم انقلاب گفت: شکر می کنیم به درگاه خداوند که مقام معظم رهبری سلامتی خود را بازیافتند و عمل جراحی که انجام شد بسیار موفق بود و مدت نسبتا کوتاهی در بیمارستان ماندند و استراحت کردند و بعد با سلامت و نشاط به خانه پر خیر و برکتشان برگشتند. 

وی افزود: الحمدلله ازهمه جا از داخل و خارج از کشور، سیل عواطف و احساسات مردم به طرف ایشان روانه شد؛ همه احوالپرسی و دعا و نذر ونیاز کردند و عواطف خود را در داخل و خارج نشان دادند؛ پیوند بی نظیری در داخل و خارج روی محور رهبری بود.

خطیب نماز جمعه تهران سپس برای رهبر معظم انقلاب دعا کرد که «خدا یا عزتش را زیاد فرما و دوستانش را عزیز فرما و دشمنانش را ذلیل فرما» و نمازگزاران نیز آمین گفتند. 

** دعای عرفه را فراموش نکنید

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود ایام آخر ذی القعده و اول ذی الحجه را تبریک گفت و افزود: این ایام بهترین ایام سال، بعد از ماه مبارک رمضان است و توصیه می کنم به شما و خودم که هرچقدر می توانیم از برکات این ایام استفاده کنیم؛ به خصوص هر کس می تواند روزه بگیرد و هر کس نمی تواند صدقه دهد و گرسنه هایی را سیر کند و خداوند انشاالله وقتی نمی تواند روزه بگیرد، از او قبول می کند.

جنتی گفت: دعای عرفه را فراموش نکنید، عاشقانه ترین دعا، دعای امام حسین(ع) است و وقتی می خوانید یک نکته را یادتان باشد که دلتان بسوزد که امام حسین (ع) با اشک جاری این دعا را خواند و این سَری که آن دعا را آنجا خواند، بعد در قتلگاه افتاد و بالای نیزه ها رفت؛ ببینید دنیا چقدر بد است و چه جهنمی است ؛اینجایی که در آن زندگی می کنیم. 

**دفاع مقدس، ذخیره بزرگی برای آینده ما است

آیت الله جنتی در بخش دیگر سخنان خود هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: این هفته را به همه امت و رزمندگان تبریک عرض می کنیم. واقعا دفاع مقدس بود؛ هشت سال جهاد فی سبیل الی الله که هیچ چیز جز خلوص و قصد قربت در کار نبود و همه سرچشمه از رهبری و امام امت می گرفت؛ یک مرد مخلص در پیشاپیش و بقیه جوانان عزیز پشت سرش. 

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این که نمونه هشت سال دفاع مقدس در تاریخ اسلام به جز همان دوران حضرت رسول (ص) سابقه ندارد، گفت: دفاع مقدس ذخیره بزرگی برای آینده ما است؛ همانطور که عاشورا ذخیره شد برای اسلامی و مسلمین،عاشورا درس آموزنده و الهام بخش برای بشر در طول تاریخ است؛ حضرت سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بودند که تاریخ عاشورا را زنده نگاه داشتند و ما هم باید همین کار را بکنیم و به عنوان تجربه تاریخی و یک ذخیره معنوی حفظ کنیم و جونان باید هر چه بیشتر با آن آشنا شوند. 

خطیب نماز جمعه تهران افزود: آن جوانی که با دفاع مقدس آشنا شد، دیگر آلوده نمی شود. این فرد دیگر گناه نمی کند و یا کمتر گناه می کند و به فرهنگ غربی آلوده نمی شود؛ فرهنگ اسلامی ایثار و شهادت در وجود خودش نفوذ می کند؛ این است که باید این سرمایه راحفظ کرد و نشان داد آنجایی که ایمان، صبر، استقامت ومقاومت باشد، نصرت خداوند نازل می شود. 

جنتی افزود: هم رسانه ها و دستگاه های فرهنگی باید در این زمینه کار کنند و هم خود رزمندگان باید خاطرات را ثبت و ضبط کنند و به صورت هدیه به ما بدهند؛ بحمدالله کارهایی در این زمینه شده و مشتری و طالب هم دارد و بعضی از این یادداشت ها و خاطرات شاید بیشتر از 150 مرتبه چاپ شده که نشان دهنده استقبال جوانان از این آثار است. 

وی با تاکید بر این که باید از خون شهدا پاسداری کنیم و نگذاریم خون آن عزیزان پایمال شود و این وظیفه ماست؛ ما الان در جهاد اکبر هستیم؛ آن جهاد اصغر بود؛ ما جنگ روانی داریم، دراین جنگ داریم الان حرکت می کنیم و این جنگ دارد ما را تهدید می کند، دشمن می خواهند عقاید مسلمانان را تخریب کند؛ دشمن می خواهد فحشا و منکرات را در جامعه رشد دهد تا نیروهای انقلابی رشد پیدا نکنند. دشمن می خواهد مراکز فرهنگی را از بین ببرد و فرهنگ غربی را جای فرهنگ اسلامی بگذارد. 

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر این که باید از فتنه درس گرفته شود، افزود: فتنه مساله براندازی بود؛ من دلم نمی آید نفرین کنم ولی کسانی که این فتنه را نپذیرفتند و حقیقتش را انکار کردند، استحقاق نفرین دارند و با سکوتشان یا با چراغ سبز نشان دادنشان به فتنه گران و خانواده فتنه گران، فتنه را نادیده گرفتند و گاهی تعبیراتی می کنند و اجمالا قبول ندارند؛ چه چیز را قبول ندارید؟ مگر اسرائیلی ها نگفتند که بزرگترین سرمایه ما در ایران اینها هستند؟ اگر حرف ما را قبول ندارید حرف آنها را قبول کنید. 

خطیب نماز جمعه تهران افزود: این خطبه های نماز جمعه باید خط امام و رهبری را دنبال کند. 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ایشان (رهبر معظم انقلاب) در ملاقات هیات دولت فرمودند فتنه، خط قرمز ماست. سه سال از قضیه می گذرد اما ایشان بیش از 100 مرتبه و شاید حدود 200 مرتبه در مورد این قضیه صحبت کرده اند و باز هم رها نمی کنند چون می دانند که قضیه چیست؛ می دانند یک عده می خواهند این فتنه را ادامه دهند؛ ایشان فرمودند خط قرمز است؛ هر کسی که قبول نکند خط قرمز است باید در خیلی چیزهایش شک کرد، در ولایت فقیه او باید شک کرد هر چند مدام شعار دهد؛ در انقلابی بودن و بصیرتش باید شک کرد. 

وی گفت: از شاخه های این حرکت ضد انقلابی و فتنه، حذف نیروهای انقلابی است؛ ایشان فرمودند به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار نزنید؛ مگر این جمله برای ایشان نیست؟ پس چرا در یک وزارتخانه ای - که کاش می توانستم اسم ببرم - 74 مهندس را با سطح بالای علمی به اسم بی سواد بیرون می کنند و این 74 نفر جدول نوشتند که موجود است که سوابق تحصیلی ما این است و ما درس خوانده ایم، رتبه های بالای علمی داریم و مهندسیم؛ بعد می گویند ببینید ما بی سوادیم یا شما بی سوادید و مغرض؟ 

جنتی ادامه داد: رهبری فرمودند که نمایندگان مجلس باید به تعهدی که داده اند عمل کنند؛ تریبون مجلس باید جلوی این حرف ها بگیرد و تنها نماز جمعه نباشد؛ اینها همینطور دارند در وزارت علوم و جاهای دیگر این بچه ها را حذف می کنند؛ اگر اینها بروند چه کسانی می آیند؟ پیداست چه کسانی می آیند؛ آنهایی که با فتنه آشنا هستند و فتنه دوست هستند و یار فتنه گران هستند می آیند. 

امام جمعه موقت تهران افزود: رهبر معظم انقلاب امسال را سال فرهنگ و اقتصاد نامیدند. به فرهنگ باید پرداخت، این فرهنگ است که همه چیز را درست می کند؛ جمله ای از امام نقل می کنم که می فرمایند راه اصلاح یک مملکت، اصلاح فرهنگ آن است؛ نقطه شروع اصلاح از فرهنگ است. 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: شما و همه انقلابیون و ولاییون باید نگران باشید که کجا دارند فرهنگ اسلامی را تضعیف می کنند؛ کجا دارند نیروهای مذهبی را تضعیف می کنند و کجا دارند فرهنگ غربی را رشد دهند؛ حرف خیلی است و از این موضوع می گذرم و درد دل خیلی داریم ولی بالاخره یک نوبتی پیدا می کنیم در نماز جمعه حرف خودمان را می زنیم و جاهای دیگر اگر تریبینی داشته باشیم حرف ها را خواهیم زد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین