کد خبر: ۲۶۲۳۳۶
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۳
در واکنش به گشت موتوری انصار حزب‌الله
آقای عبدالحمید محتشم خوب است به یاد داشته باشند دوران تركتازی‌های دهه 70 به پایان رسیده است./ نه نیروی انتظامی و نه ارشاد و نه قوه قضائیه و نه وزارت كشور و نه حتی بسیج هیچ‌كدام از موتورسوارهای ایشان استقبال نخواهند كرد به خصوص اینكه اگر كلاه ایمنی به سر نداشته باشند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مشاور فرهنگی رئیس جمهور نسبت به گشت ارشاد موتوری گروه انصار حزب‌الله واكنش نشان داد.

حسام‌الدین آشنا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص گشت‌ ارشاد موتوری گروه انصار حزب‌الله گفت: آقای عبدالحمید محتشم خوب است به یاد داشته باشد دوران تركتازی‌های دهه 70 به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: نه نیروی انتظامی و نه ارشاد و نه قوه قضائیه و نه وزارت كشور و نه حتی بسیج هیچ‌كدام از موتورسوارهای ایشان استقبال نخواهند كرد به خصوص اینكه اگر كلاه ایمنی به سر نداشته باشند.

لازم به ذكر است كه ۲۳ شهریور ماه امسال انصار حزب الله به طور رسمی اعلام کرد که با چهار هزار نیرو برای مبارزه با بدحجابی و فساد به سطح شهر می‌آید و نیروهای موجود برای پوشش کامل این فریضه سه هزار زن و بقیه مرد هستند. درحالی که در‌‌ همان موقع وزارت کشور اعلام کرد هرگونه فعالیت دسته جمعی از جمله گشت‌های امر به معروف و نهی از منکر انصار حزب الله باید با مجوز وزارت ارشاد صورت گیرد. دبیر کل انصار حزب الله با صدور بیانیه‌ای با یادآوری اصل هشتم قانون اساسی ذکر لسانی را بلامانع دانست و کارشان را فریضه‌ای دانست که به هیچ قانونی مربوط نیست.

ستاد اجرائی انصار حزب‌الله روز چهارشنبه نیز در بیانیه‌ای با بیان اینكه گروه‌های امر به معروف و ناهی از منكر سیار نه ضابط قضائی هستند و نه مامور به بگیر و ببند كه نیاز به كسب اجازه از كسی داشته باشند. آنان جمعی دغدغه‌مند هستند كه در این وانفسای لجام گسیختگی فساد و فحشا در معابر برای اقامه فریضه واجب الهی قیام كرده اند و هزینه آن را نیز به جان خریده اند كه تاریخ همین چند ساله شاهد محكمی بر مظلومیت و صلابت آمران به معروف و ناهیان از منكر است، با اعلام شماره‌ای به منظور تكمیل و گسترش گروه‌های سیار امر به معروف و نهی از منكر از آقایان و بانوان درخواست كرد به عضویت این ساماندهی دربیایند.

همچنین روح‌الله جمعه‌ای رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین‌المل وزارت کشور در گفت‌وگویی كه با ایلنا روز چهارشنبه داشت، تاکید کرد: هنوز بر مواضع خودمان و حرف‌های وزیر کشور مبنی بر اینکه هر حرکت دسته جمعی نیاز به مجوز دارد، هستیم.

محمدباقر نوبخت نیز روز چهارشنبه در پاسخ به سوال ایلنا در این خصوص با تاکید بر اینكه نباید فکر کنیم که از روش‌های غیرفرهنگی و خشن در این خصوص می‌توان به نتیجه رسید، تصریح شد: گاهی برخی بر اساس احساس مسئولیت و یا اعتقادات خود از این روش‌ها استفاده می‌کنند در حالی که آنها باید بدانند در سال‌های گذشته نیز این روش‌ها نه تنها موثر نبوده بلکه در پاره‌ای از موارد پدیده بدحجابی را تشدید هم کرده است. البته ما نباید پدیده بدحجابی را نسبت گذشته تشدید یافته بدانیم و با روش‌های غیرقانونی با آن برخورد کنیم.

وی با بیان اینكه ما باید بدانیم که بانوان ما در جامعه باید مورد احترام باشند، تاكید كرد: اگر قرار است در این میان به کسی تذکری بدهیم قانون نحوه آن را تعیین کرده بنابراین هر نوع روش غیرقانونی و بی‌حرمتی به بانوان امر غیر قابل پذیرش از سوی دولت است.

سخنگوی دولت اضافه كرد: تاکید دولت در این خصوص بر این خواهد بود که نباید احساس کنیم که پدیده‌ای که سال‌ها در کشور ما وجود داشته امروز به پدیده حادی تبدیل شده و باید با آن به شکل فیزیکی برخورد کنیم و صراحتا هم اعلام کنیم که هزینه آن را می‌دهیم. مسلم است که این هزینه به پای آنها نوشته نخواهد شد بلکه هزینه این اقدامات را اسلام می‌دهد.

نوبخت با تاکید براینکه دولت هیچ اقدام غیرقانونی و بدون مجوزی را تایید نمی‌کند، عنوان كرد: ما مخالف این گونه اقدامات هستیم و دستگاه‌های ذی‌ربط نیز باید در ارتباط با وظایف خود با این مسئله برخورد کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین