کد خبر: ۲۶۲۵۸۱
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰
چهار تیم معماری رقیب در آمریکا از طرح‌های خود برای ساخت نخستین پارک هوایی واشنگتن رونمایی کردند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: پروژه 11th Street Bridge نخستین پارک هوایی واشنگتن را ارائه خواهد داد. طول این پارک به اندازه سه زمین فوتبال آمریکایی اعلام شده و روی پایه‌های یک پل آزادراه سابق ساخته خواهد شد که این پل روی رودخانه Anacostia قرار دارد.

به گزارش ایسنا، شورای شهر واشنگتن بودجه مالی این پروژه را تامین می‌کند. در این مرحله طرح‌های پیشنهادی فاقد جزئیات هستند اما با اعلام طرح برنده انتظار می‌رود جزئیات آن بیشتر آشکارسازی شود و کار روی پروژه با جدیت آغاز شود.

طرح شرکت «اتحادیه‌های بالموری و کوپر، روبرتسون و شرکا» به دنبال نزدیک‌کردن جمعیت‌های دو طرف رودخانه است. بر اساس این طرح، این پارک که روی پل واقع می‌شود، دارای زمین‌های بسکتبال، یک پارک اسکیت، یک باغ آبی و تعدادی کافه خواهد بود. همچنین تعدادی تفرجگاه ساحلی، ناحیه کایاک‌سواری، باغ بوته‌زار و فضاهای عمومی هنری نیز در این طرح وجود دارند.

طرح پیشنهادی شرکت OMA and OLIN در مقایسه با طرح‌های دیگر دارای جزئیات بیشتری است. این طرح دو سطح شیب‌دار عابر پیاده دارد و نمایی زیبا از چشم‌اندازهای محلی مجاور ارائه می‌دهد. پارک حاضر در این طرح همچنین امکان دسترسی به رودخانه را برای تسهیل قایق‌رانی و فعالیت‌های مرتبط آبی و همچنین دسترسی به سرویس بهداشتی و پناهگاه‌ها را فراهم می‌کند.

طرح پیشنهادی این شرکت همچنین حاوی یک آبشار بوده که به یک سیستم تصفیه متصل است و این سیستم به نوبه خود آب اطراف پل را تمیز می‌کند. طرح پیشنهادی شرکت OMA and OLIN برخلاف وجود دیوار برای دیوارنوردی، اسکله ماهیگیری، باغ‌های شناور و چندین کافه، انعطاف‌پذیر بوده و به هنگام نیاز به تغییر قابل‌بسط و سازگارپذیر است. همچنین یک مرکز تحصیلی، آمفی‌تئاتر و چندین باغ میوه در این طرح وجود دارند.

طرح پیشنهادی شرکت‌های Wallace Roberts & Todd و Next Architects به چهار ناحیه سرگرمی مجزا تقسیم می‌شود و شامل پارکی برای سگ‌ها، دیوار، باغ آبی، آمفی‌تئاتر، ایستگاه تاکسی آبی و حتی یک پارک ترامپولین (جَستانه) است.

از عموم خواسته شده نظرات خود را درباره طرح‌ها از طریق یک همه‌پرسی اعلام کنند و داوران اعلام کرده‌اند این نظرات را در قضاوتشان وارد می‌کنند. نتیجه داوری اواسط اکتبر اعلام می‌شود و ساخت‌و‌ساز این پارک تا سال 2018 تکمیل می‌شود. انتظار می‌رود اجرای این پروژه 30 میلیون دلار هزینه به دنبال داشته باشد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین