کد خبر: ۲۶۲۷۷۵
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹
اولین سهمیه بنزین 700 تومانی پاویز امشب به کارت‌های سوخت واریز می‌شود با این وجود رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور از سقوط آزاد فروش بنزین 400 تومانی و رونق خرید بنزین آزاد در جایگاه‌ها توسط مردم خبر می‌دهد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اولین سهمیه بنزین نیمه یارانه ای با قیمت 700 تومانی پائیزی ساعت 24 امشب دوشنبه 31 شهریور ماه در حالی به کارت‌های هوشمند سوخت واریز می‌شود که در طول یک هفته گذشته رکورد مصرف بنزین برای چندین بار متوالی در طول سال جاری شکسته شده است.

آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نشان می‌دهد که در طول یگهفته گذشته با اوج گیری سفرهای تابستانی متوسط مصرف بنزین کشور هم جهش یافته است و حتی از مرز 85 میلیون لیتر در روز هم عبور کرده است.

از سوی دیگر با وجود افزایش قیمت بنزین به بیش از یکهزار تومان پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اما رشد مصرف این فرآورده پرطرفدار نفتی نه تنها متوقف نشده است بلکه با ثبت رشدی حدود سه درصدی به بیش از 70 میلیون لیتر در روز رسیده است.

همزمان با اوج گیری متوسط مصرف بنزین کشور در روزهای پایانی تابستان، میزان ذخیره بنزین 400 تومانی کارت های هوشمند سوخت هم به کمترین میزان پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها رسیده است.

در شرایط فعلی موجود بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت های هوشمند سوخت به حدود 500 میلیون لیتر رسیده است که در مقایسه با ذخیره بنزین 2.3 میلیارد لیتری در اردیبهشت ماه سال جاری در مجموع میزان ذخیره بنزین 400 تومانی کاهشی حدود 1.7 تا 1.8 میلیارد لیتری را تجربه می کند.

یکه تازی فروش بنزین 1000 تومانی در جایگاه‌ها

ناصر رئیسی فرد در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت فروش بنزین سه نرخی در جایگاه‌های سوخت کشور، گفت: در حال حاضر میزان فروش بنزین با قیمت 400 تومانی به کمترین میزان ممکن به ویزه در پمپ بنزین مناطق شمالی شهر تهران و سایر کلانشهرها کاهش یافته است.

رئیس انجمن کارفرمایی جایگاه داران سوخت کشور با اعلام اینکه هم اکنون بیشترین میزان فروش بنزین در جایگاه ها با قیمت آزاد 1000 ویکهزار و 100 تومانی انجام می گیرد، تصریح کرد: با این وجود در هفته نخست هر ماه با توجه به واریز سهمیه های 700 تومانی به کارت های سوخت کمی از میزان فروش بنزین آزاد کاسته می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه به طور متوسط در جایگاه های سوخت شمال شهر تهران و کلانشهرها بیش از60 درصد فروش بنزین جایگاه ها با قیمت آزاد انجام می شود، اظهار داشت: مردم با وجود افزایش قیمت ها پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اما از خرید بنزین 1000 تومانی استقبال می کنند.

رئیسی فرد با اشاره به اختلاف قیمتی بالای بین قیمت بنزین آزاد در ایران و کشورهای همسایه، بیان کرد: در این بین میزان فروش بنزین با قیمت 700 تومانی بین 30 تا 35 درصد است و سهم فروش بنزین 400 تومانی هم به کمتر از پنج درصد رسیده است.

رئیس انجمن کارفرمایی جایگاه داران سوخت کشور با یادآوری اینکه در حال حاضر موجودی بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت ها به کمترین میزان ممکن کاهش یافته است، تاکید کرد: با این وجود تاکنون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی هیچگونه تاریخ مصرفی برای فروش بنزین با قیمت 400 تومانی تعیین نکرده است.

وی با اعلام اینکه سهمیه‌های 400 تومانی باقیمانده در کارت های سوخت خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت ها کماکان معتبر است، خاطرنشان کرد: دارندگان کارت‌های سوخت می توانند این سهمیه‌ها را با همان نرخ 400 تومانی قبلی از جایگاه‌ها دریافت کنند.

جزئیات واریز سهمیه‌های بنزین پائیزی


به گزارش مهر، 60 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای خودروهای شخصی با قیمت 700 تومان به عنوان اولین سهمیه بنزین فصل پائیز تا ساعت 24 امشب دوشنبه 31 شهریور ماه در کارت‌های هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.

علاوه بر این، در اولین ماه فصل پائیز سال جاری 300 لیتر سهمیه بنزین آزاد با نرخ 1000 تومان در کارت‌های سوخت خودروها واریز می‌شود که با پایان یافتن سهمیه 700 تومانی قابل استفاده خواهد بود.

همچنین سهمیه 700 تومانی واریز شده به کارت‌های هوشمند سوخت هم در حالی از امشب قابل برداشت است که ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌های هوشمند سوخت خودروهای شخصی به پایان رسیده باشد.

با این وجود مردم می‌توانند با استفاده از کارت جایگاه‌داران، بنزین را با قیمت 1000 تومانی از پمپ بنزین‌های سراسر کشور خریداری کنند.

به گزارش مهر، پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها،  گازوئیل یارانه ای هر لیتر 250 تومان، بنزین سهمیه‌ای هر لیتر 700 تومان، بنزین آزاد هر لیتر 1000 تومان، بنزین سوپر سهمیه‌ای هر لیتر800 تومان، بنزین سوپر آزاد هر لیتر 1100 تومان و قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر 1000 تومان در جایگاه‌ها عرضه می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین