کد خبر: ۲۶۷۲۵۸
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۴
معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده از نیروی انتظامی و قوه قضاییه خواست موضوع اسید پاشی را با قاطعیت و جدید پیگیری کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: «شهیندخت مولاوردی» روز دوشنبه در حاشیه پنجمین اجلاس وزرای امور زنان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به خبرنگار اعزامی گروه اجتماعی درباره ماجرای اخیر و تکان دهنده اسیدپاشی زنجیره ای در شهر اصفهان افزود: با توجه به اینکه مجرمان هیچگونه حجت شرعی برای این گونه اعمال ندارند، از این رو لازم است، نیروی انتظامی و قوه قضاییه در تعقیب و پیگیری موضوع، قاطعیت و جدیت به خرج داده و با فوریت به این اعمال و شایعات پیرامون آن خاتمه دهند.

وی بر برخورد جدی با افرادی که در چارچوب پروژه ایران هراسی و اسلام هراسی تلاش می کنند تاکید کرد و گفت: باید برخورد جدی صورت گیرد تا با ایجاد رعب و وحشت در جامعه و خانواده نتوانند کشور را نا امن جلوه دهند و در مسیر دولت برای اجرای سیاست ها و تحقق برنامه ها در سطح ملی و بین المللی مانع ایجاد نکند.

پنجمین اجلاس وزرای امور زنان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی صبح دوشنبه با عنوان «نقش زنان در توسعه پایدار» در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان با پیام «الهام علی اف» رییس جمهوری این کشور آغاز شد.

توانمندسازی زنان، حذف فقر، دستیابی به توسعه پایدار و گسترش منابع کافی و حمایت از نیل به برابری جنسیتی، افزایش مشارکت زنان در ساز وکار تصمیم سازی و ایجاد فرصت های برابر برای زنان در جامعه از جمله دسترسی به آموزش با کیفیت، مراقبت های بهداشتی و مشارکت در سطح بالا از جمله پیش نویس و دستور کار این اجلاس دو روزه است.

توسعه شاخص ها و مطالعات عملگرا، حذف تمام اشکال تبعیض شامل مبارزه با خشونت علیه زنان و مذاکره و تصویب گزارش اجلاس و بیانیه باکو از دیگر موضوعات دستور کار این اجلاس است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x