کد خبر: ۲۶۷۹۲۸
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۸
نامه اعضای کمیته تفحص از تامین اجتماعی به علی لاریجانی
نامه اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی راهی دفتر «علی لاریجانی» شده تا مرهمی باشد بر دردهای نمایندگان پیگیر رسیدگی به این پرونده. امضای نادر قاضی‌پور، حسین دهدشتی و علیرضا محجوب پای نامه آمده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب- سرویس سیاسی: در متن نامه آمده: «گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از جمله گزارش‌های کم‌نظیر مجلس بوده که در کمترین زمان ممکن (حدود ۴ ماه) و با مستندات و دلایل متقن انجام شده است. در بند ۲۱۶ ایین نامه داخلی مجلس  تصریح شده، که قوه قضاییه تحقیق و تفحص را به صورت خارج از نوبت رسیدگی و حداکثر ظرف مدت ۳ ماه رای مقتضی را صادر کند. اما متاسفانه با گذشت بیش از ۱۰ ماه هنوز در این زمینه حکمی صادر نشده و که این موضوع می تواند جایگاه نظارتی مجلس را مخدوش و تبعات سوء در جامعه ایجاد کند.»

به گزارش آفتاب، سید حسین دهدشتی در همین زمینه گفت: «سه ماه مقرر گذشته و حالا ما با تخلفی ده ماهه در معرفی حکم کیفرخواست برای سعید مرتضوی مواجه هستیم. مجلس برای این پرونده تلاش شبانه روزی داشته و اعضای تیم تفحص ۴ ماه همه الویت شان این بود که اسناد و مدارک مقتنی به قوه قضاییه ارایه شود اما نقد ما این است که چرا این دوستان پاسخ درخوری به خواسته ما نمی دهند. در این نامه از آقای لاریجانی خواسته ایم تا در تماس با قوه قضاییه به این نامه پاسخ دهند.»

او همچنین به دعوت نماینده قوه قضاییه برای حضور در جلسه‌های کمیسیون انرژی اشاره کرد: «سه بار از نماینده قوه قضاییه خواستیم تا برای شرکت در جلسه های کمیسیون انرژی و ارایه برخی اطلاعات درباره بابک زنجانی میهمان ما باشد که هیچ بار دعوت ما اجابت نشده است. مجلس و قوه قضاییه دوشادوش هم می‌توانند برای مقابله با فساد گام های موثری بر دارند و انتظار ما این است که قوه قضاییه در پرونده های اینچنین همراهی بیشتری داشته باشد.»

گزارش ۸۴ صفحه ای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی سال گذشته در صحن علنی مجلس خوانده شد و گزارش مبسوط ۸۰ هزار صفحه‌ای در قالب سی دی راهی قوه قضاییه شد. اما نمایندگان مجلس تاکید دارند که باید زودتر از این ها برای سعید مرتضوی حکم صادر می‌شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین