کد خبر: ۲۶۹۷۶۷
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۰۱:۳۵
دولت چین اعلام کرد هر یک از مقامات منطقه تبت را که اقدام به حمایت از دالایی لاما رهبر معنوی بودایی‌های این منطقه کنند، شدیدا مجازات خواهند کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، چن کوانگو، رییس شعبه حزب کمونیست چین در منطقه تبت هشدار داد که با هر یک از مقامات چینی که اقدام به حمایت از دالایی لاما، رهبر معنوی بودایی‌های تبت که در تبعید به سر می‌برد، کنند، شدیدا برخورد کرده و هر گونه فعالیت‌ جدایی طلبانه در این منطقه را سرکوب خواهند کرد.

این مقام چینی در گزارشی که در صفحه نخست روزنامه "تبت دیلی" منتشر کرد، نوشت: اعضای حزب کمونیست چین به ویژه کادرهای مدیریتی در همه سطوح باید وحدت سرزمین مادری را حفظ و حراست کنند.

وی تصریح کرد: پرسنلی که به خیالبافی درباره گروه متعلق به دالایی چهاردهم می‌پردازند، از گروه دالایی چهاردهم پیروی می‌کنند و از فعالیت‌های خرابکارانه و نفوذی جدایی‌طلبان حمایت می‌کنند، شدیدا و قاطعانه براساس قوانین و تدابیر تنبیهی حزب کمونیست مجازات خواهند شد.

اشاره به دالایی چهاردهم از سوی این مقام چینی به این دلیل است که دالایی لاما چهاردهمین نفری است که این عنوان را در اختیار دارد.

این اظهارات چن کوانگو پس از آن مطرح شد که رییس یک تیم بازرسی مبارزه با فساد که از سوی نهاد نظارت داخلی حزب کمونیست تشکیل شده، اظهار داشت: مقامات منطقه تبت باید بر مبارزه با جدایی‌طلبی و حفظ ثبات اجتماعی تمرکز داشته باشند.

پکن دالایی لاما را یک تروریست اعلام کرده است.

وی در سال 1959 پس از قیامی ناکام علیه حکومت چین از تبت فرار کرد و اکنون در تبعید زندگی می‌کند.

از سال 2009 تاکنون بیش از 120 تبتی در اعتراض به آنچه که سرکوب مذهبی و فرهنگی پکن عنوان کرده‌اند، اقدام به خودسوزی کرده‌اند.

چین، دالایی لاما را متهم کرده به اینکه قصد دارد تبت را از دیگر مناطق چین جدا کرده و در این منطقه ناآرامی برپا کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین