کد خبر: ۲۷۰۱۲۱
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۶
مراسم شست وشوی کعبه معظمه با آب زمزم و گلاب ناب ایرانی طی مراسمی بدون حضور ملک عبدالله پادشاه عربستان و با شرکت فرزند وی در مکه مکرمه برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: «امیر مشعل بن عبدالله» امیر مکه مکرمه و همراهان وی، روز شنبه درون کعبه معظمه و دیوارهایش را با پارچه های آغشته به آب زمزم و گلاب ناب ایرانی شست وشو دادند.

به گزارش آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در مراسم شست وشوی کعبه معظمه، «شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس» رییس کل امور حرمین شریفین، برخی وزیران، پرده داران و اعضای دفاتر نمایندگی های دیپلماتیک کشورهای اسلامی در عربستان و شهروندان و زائران حضور داشتند.

رییس کل امور حرمین شریفین در این باره گفت: شست وشوی کعبه معظمه بیانگر میزان اهتمام به بیت الله العتیق و نظافت و تطهیر آن است.

شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس افزود: اداره کل امور حرمین، آب زمزم مخلوط شده با گلاب ناب ایرانی و تمام نیازهای شست وشو را از مدتها پیش آماده کرده است.

** وضعیت پرده کعبه به پیش از موسم حج بازگشت

پرده کعبه معظمه که پیش از موسم حج به سبب ازدحام شدید زائران و جلوگیری از پاره شدن آن، مقداری به بالا کشیده شده بود، 15 آبان به وضع عادی خود بازگشت و بخشی از پرده که در ایام حج جمع آوری شده بود، پایین کشیده شد و به حلقه های ثابت در پایین کعبه مشرفه وصل شد.

این گزارش حاکیست، مطابق معمول هر سال، بخش پایینی پرده کعبه معظمه در روز نهم ذی الحجه بالا کشیده می شود و تا هنگام خروج حجاج به همین شکل باقی می ماند تا از پاره و آویزان شدن زائران به آن هنگام ازدحام جلوگیری شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین