کد خبر: ۲۷۰۷۵۵
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰
رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی:
رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی با تاکید بر برخورد شدید با ماموران متخلف در گشت امنیت اخلاقی گفت: ماموری که در حوزه فعالیت خود خارج از دستور سازمانی عمل کند و با مخاطب برخورد شخصی داشته باشد از سیستم حذف خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش خبرنگار ایرنا، این مطلب را سرهنگ «محمدمسعود زاهدیان» پس از حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها و در پاسخ به پرسشی درباره انتشار برخی تصاویر برخورد نامناسب ماموران پلیس امنیت اخلاقی با افراد بدحجاب بیان کرد.

وی افزود: البته در برخی موارد عده ای با اهداف خاص و از پیش تعیین شده سعی در تحریک مامور نیروی انتظامی برای تهیه فیلم تصویر و انتشار در فضای مجازی می کنند تا از آن به عنوان اهرمی علیه نظام استفاده کنند.

وی با اشاره به تلاش های دو سال گذشته پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظانی برای تغییر رفتار سازمانی نیروهای خود، افزود: دراین مدت با تغییر نیروها، آنها را از بین فارغ التحصیلان رشته هایی از جمله روانشناسی، جامعه شناسی، علوم ارتباطات و روابط عمومی انتخاب کردیم تا ارتباط مناسبی با مخاطب برقرار کنند.

وی اضافه کرد: همچنین با برگزاری دوره های خدمتی مستمر، رفتارهای مناسب اصلاحی با افراد هنجارشکن آموزش داده شده است.

رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: بدون شک تصویب طرح امر به معروف و نهی از منکر تاثیر مطلوبی در فعالیت پلیس امنیت اخلاقی خواهد داشت.

سرهنگ زاهدیان افزود: در بسیاری از موارد مربوط به امر به معروف و نهی از منکر به مامور نیروی انتظامی که در حال تذکر است، تعرض و جفا می شود اما مامور ما به خاطر شغلی که بر عهده دارد عقب نشینی کرده و مساله را پیگیری نمی کند.

وی با اشاره به فعالیت گروه های مختلف در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: این گروه ها در چارچوب قاعده مشخصی فعالیت نمی کنند و با تصویب طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس، شیوه نظارت، کنترل، مدیریت و برخورد با تخلفات در این حوزه مشخص می شود.

وی ادامه داد: با تصویب این طرح از خودسری برخی در حوزه امر به معروف جلوگیری و مشارکت عمومی بیشتر می شود، به طوری که همه مردم می توانند در موضوع امر به معروف و نهی از منکر مداخله کنند و این موضوع فقط به نیروی خاصی منحصر نشود.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها که فعالیت خود را از 17 آبان ماه در مصلی امام خمینی (ره) آغاز کرده تا 23 آبان ماه پذیرای بازدیدکنندگان است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین