کد خبر: ۲۷۱۴۰۲
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۳
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار اعضای هیأت امنا و دبیران استانی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، با یادآوری فضای زمان تأسیس این دانشگاه، گفت: اصل اساسی نیاز مردم و جامعه بود و می‌دیدیم که دولت وقت با همه تلاش‌ها، ظرفیت جذب متقاضیان تحصیل را نداشت که جوانان بودند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سرویس سیاسی - آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار اعضای هیأت امنا و دبیران استانی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، با یادآوری فضای زمان تأسیس این دانشگاه، گفت: اصل اساسی نیاز مردم و جامعه بود و می‌دیدیم که دولت وقت با همه تلاش‌ها، ظرفیت جذب متقاضیان تحصیل را نداشت که جوانان بودند.

به گزارش آفتاب، رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، اقیانوس مردمی را برای انجام کارها ، عمیق، وسیع و ژرف خواند و گفت: هر جا که مردم وارد شوند، کارها را به بهترین نحو انجام  می‌دهند و این دانشگاه بهترین مصداق برای این ادعاست.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عدم وجود زمینه تحصیل جوانان را  برای انقلابی که منادی اسلام بود، زیبنده ندانست و گفت: با امام(ره) مطرح کردیم و ایشان با هوشیاری بالا قبول کردند و فرمودند با توکل بر خدا شروع کنید و من هم حمایت و هم کمک مادی می‌کنم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در 30 سال گذشته، به خاطره طرح این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: زمانی که مطرح کردیم، اعضا به همدیگر نگاه می‌کردند و می‌گفتند: مگر می‌شود که مردم دانشگاه تأسیس کنند!!

ایشان با تأکید بر این نکته که «تب دولتی کردن امور در سراسر کشور داغ بود»، گفت: حتّی چند مدرسه خصوصی را که از زمان سابق مانده بودند، دولتی کرده بودند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رشد علمی و فنی جهان در همه زمینه‌ها گفت: مردم ایران با استعدادهای بالایی که در طول تاریخ داشتند، می‌توانند سرآمد علم و دانش باشند که راه آن گسترش کیفی دانشگاه‌هاست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تقبیح کار شعاری در ترویج علم و دانش، گفت: دیدید که با شعارهای بی پایه و اساس ،  در دو سال چه بلایی سر دانشگاه آزاد اسلامی آوردند!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر فهم علمی آقای فرجی دانا در مقام وزارت علوم و فناوری و تحقیقات و شجاعت دکتر میرزاده در مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای باز کردن درب تحقیقات و تحصیلات عالیه روی جوانان کشور ، گفت: خدمت بزرگی به مردم ایران کرده‌اند که تحصیل جوانان در مقاطع عالیه را گسترش داده اند.

ایشان با یادآوری تأکید مقام معظم رهبری بر «تولید علم»، گفت: همگان می‌دانند که تولید علم از طریق تحصیلات تکمیلی و توجه به تحقیقات میسر می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر توجه به دانایی و بهره‌وری در سند چشم‌انداز 20 ساله نظام،  گفت: می‌بینم که ایران ما با همه شرایط مساوی که نسبت به دیگر کشورها در آب و خاک و دانشگاه دارد، به خاطر ضعف تحصیلات مقاطع عالی، بهره‌وری پایینی از کارها دارد که علتش پایین بودن تخصص‌هاست.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی رقابت علمی بین دانشگاه‌های کشور را به نفع مردم خواند و گفت: استادان و محققان سرمایه‌های ملی کشور هستند و باید از ظرفیت‌های آنها در جهت تقویت کارهای دانش بنیان استفاده شود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از امکانات، زمین‌ها و سرمایه‌های دانشگاه آزاد اسلامی را در جهت تقویت تحقیق و پژوهش ضروری خواند و گفت: باید کارهای اجرایی درآمدزای دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت تحقیقات و پژوهش‌های علمی باشد و کم کم از وابستگی دانشگاه به شهریه‌ها بکاهیم.

ایشان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه ملی است که باید در خدمت منافع ملی باشد
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام استفاده علمی و تجاری از ابتکارات و اختراعات دانشجویان و استادان را ضرورت امروز جامعه دانست و گفت: به عنوان مثال می‌توانیم با نگاه علمی به کمبود آب در کشور، کارهای مهمی انجام دهیم و تهیه آب شیرین از دریا یکی از نمونه‌هاست که باید کاری کنیم تا کشور ما طبیعتا کم باران است ، تشنه نماند.

ایشان با توصیه مسؤولین دانشگاه آزاد اسلامی برای توجه به کارهایی که نیاز امروز و آینده کشور است، گفت: باید از سرمایه ملی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت تقویت کشور استفاده نماییم.
در آغاز این دیدار، آقایان حجت‌الاسلام طه هاشمی، معاون فرهنگی ـ دکتر نوابخش، معاون هماهنگی استان تهران ـ دکتر فاضل علوی، معاون و رئیس مرکز آزمون ـ حجت‌الاسلام عباسی‌فر، نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در استان‌های قم، البرز و قزوین، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه‌های مسؤولیت‌های خویش، به بیان دیدگاه‌ها در جهت تقویت دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین