کد خبر: ۲۷۲۰۰۲
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۱
وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی امنیت در تمام عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصادی فراهم است، گفت: این امنیت یک امنیت بی‌روح و خشک نیست بلکه امنیت بانشاط است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمد علوی پیش از ظهر امروز در اختتامیه همایش سرمایه‌گذاری استان همدان با بیان اینکه توجه به سرمایه‌گذاری و تمرکز بر کارآفرینی یکی از ضرورت‌های کشور است، افزود: رفع مشکل بیکاری در کشور در گرو ایجاد اشتغال پایدار و مولد است که این مهم با سرمایه‌گذاری محقق می‌شود.

وی با اشاره به سیاست دولت تدبیر و امید در توجه به سرمایه‌گذار و ایجاد بستر برای فعالیت آنان، ابراز داشت: عرف در دنیا این است که ایجاد کار با توجه به بخش خصوصی میسر می‎شود.

وزیر اطلاعات ادامه داد: در طول تاریخ نیز مردم تولیدکننده ثروت بوده‌اند و بخشی از ثروت تولیدی خود را به عنوان مالیات در اختیار حکومت قرار داده و هزینه حکومت را تأمین می‌کردند تا بخشی از کارهای عمومی توسط حاکمیت انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید تولیدکننده ثروت و دولت نیز هزینه‌کننده آن باشد، عکس این امر را یک فاجعه برای آن کشور قلمداد کرد و گفت: متأسفانه به نوعی کشور ما نیز به این مصیبت دچار شده است.

علوی ادامه داد: در دنیا مرسوم است که بیکاران برای یافتن کار ابتدا به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند و در صورت نبود کار در این بخش، به بخش دولتی مراجعه می‌کنند در صورتی که این امر در کشور ما نیز بالعکس است.

وی با اشاره به اینکه در اصل 44 قانون اساسی، میدان وسیع سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی فراهم شده است، خواستار توجه به این مهم شد و ابراز داشت: اگر این اصل به درستی اعمال شود در کشور تحول بزرگی در عرصه اقتصادی رخ می‌دهد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اگر اصل 44 قانون اساسی در کشور به درستی مورد توجه قرار می‌گرفت، امروز شاهد وقوع معجزه‌ای در کشور بودیم، توجه به این اصل را یکی از ضروریات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت دارد، «سرمایه» را ذاتاً ترسو دانست و گفت: باید امنیت لازم برای سرمایه‌گذار تأمین شود تا با این مهم شاهد افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشیم.

علوی با تأکید بر اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی امنیت در تمام عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصادی فراهم است، تأکید کرد: این امنیت یک امنیت بی‌روح و خشک نیست بلکه امنیت بانشاط است.

وی با بیان اینکه در امنیت توأم با نشاط، شاهد سرازیری خیر و برکت به آن جامعه هستیم، این مهم را از فرموده پیامبر عظیم‌الشأن اسلام دانست و ادامه داد: در همین راستا ما نیز تأمین امنیت با نشاط در هر عرصه‎ای به ویژه عرصه اقتصادی و اجتماعی را از وظایف ذاتی خود می‌دانیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت بسترساز سرمایه‌گذاری است و سرمایه‌گذاری نیز امنیت را تثبیت می‌کند، در تشریح این مطلب گفت: در جنگ تحمیلی علیه ایران، هیچ گاه عراق جرأت زدن تأسیسات پتروشیمی ماهشهر را پیدا نکرد زیرا از همان ابتدا ژاپن به خاطر سرمایه‌گذاری در این مجموعه، هشدار داده بود که نباید به این تأسیسات خسارتی وارد شود.

وی با تأکید بر اینکه یک سرمایه‌گذار خارجی به امنیت کشور کمک می‌کند، ادامه داد: هر سرمایه‌گذار خارجی در ایران سرمایه‌گذاری کند برای امنیت سرمایه خود به سرمایه‌گذاری در کشور ما و تأمین امنیت آن نیاز علاقه‌مند می‌شود.

علوی با تأکید بر اینکه زیربنای همه مسائل، فرهنگ است، گفت: فرهنگ پایدار، با توجه به فرهنگ پویا و اقتصاد شکوفا حاصل می‌شود.

وی زیرپایه فرهنگ را پرستش و فرهنگ عبودیت دانست و افزود: اگر التزام‌های فرهنگی و ایمانی مردم رشدیافته شود در آن صورت اقتصاد آن کشور نیز پیشرفته شده و منجر به کارآفرینی و شکوفایی اقتصادی می‌شود.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه در یک جامعه ایمانی، سرمایه‌گذاری بهتر جواب می‌دهد، گفت: از آن جا که تعهد و رعایت حقوق کارگر و کارفرما حاکم است در آن صورت شاهد هم‌افزایی و شکوفایی اقتصادی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه اسلام به دنبال این است که مردم از نعمات الهی استفاده کنند، افزود: اسلام با میزان ثروت‌اندوزی افراد، البته با رعایت حلال و حرام الهی، مخالفتی ندارد اما در این میان ثروتمندان را برای شکران نعمت به حمایت از محرومان و کارآفرینی دعوت می‌کند.

علوی با تأکید بر اینکه شکرگذاری نعمت، استفاده صحیح از آن است، ابراز داشت: سرمایه باید در کار مولد به کار گرفته شود نه اینکه وارد بازار سکه و یا بازارهای کاذب شده و با ایجاد ارزش افزوده کاذب، منجر به ایجاد التهاب در جامعه شود.

وی برنامه اسلام را حمایت از فعالان اقتصادی دانست و ادامه داد: همان اسلامی که بر دست کارگر بوسه می‌زند قطعاً دست کارآفرین را نیز به خاطر رفع مشکل بیکاری مردم می‌بوسد و امنیت او را تأمین می‌کند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه حمایت از سرمایه‌گذار با حمایت از سرمایه‌گذار فرق می‌کند، ابراز داشت: سرمایه‌گذار با اقدام ارزنده خود در سرمایه‌گذاری، زمینه اشتغال بسیاری از افراد جامعه را مهیا می‌کند که باید مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی خود را موظف به تقویت شبانه‌روزی سرمایه‌گذاری می‌داند و در این راه با فساد اقتصادی مبارزه جدی خواهد کرد، بیان داشت: با کسانی که خارج از مسیر قانونی به دنبال کسب منافع خود هستند به طور جدی برخورد صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، علوی با تأکید بر اینکه چرخ اقتصادی کشور با حمایت از سرمایه‌گذار می‌چرخد، تصریح کرد:  امید است با این اقدام و جلب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، به قطب صنعتی مولد در بخش‌های مختلف تبدیل شده و تولیدات ایران اسلامی در جهان بیش از گذشته حرفی برای گفتن داشته باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین