کد خبر: ۲۷۲۱۰۶
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴
آیت الله فاضل لنکرانی گفت: این فیلم بهشت، جهنم، برزخ و قیامت را به استهزاء کشیده و برخی مسائل نیز از جمله غیرت را به تمسخر گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مهر نوشت: رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: در حال حاضر ارتباط تنگاتنگی بین حوزه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود ندارد و مسائل بسیاری است که وزارت ارشاد می‌تواند با حوزه علمیه تبادل فکری و یا حتی مطالبه داشته باشد.

آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی، غروب پنج‌شنبه در دیدار علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وی، در سخنانی گفت: سفر وزرا به خصوص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم و دیدار با علما و ارتباط بیشتر با حوزه‌های علمیه لازم و ضروری است.

او گفت: برخی‌ دنبال این بهانه هستند که رابطه دولت و حوزه را کمرنگ نشان دهند که این سفر‌ها سوء تفاهم‌ها را از بین می‌برد.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه حوزه علمیه محصولات و دستاردهای علمی و پژوهشی فراوانی دارد که متاسفانه در همین قم محصور شده است، افزود: ایجاد مرکزی برای ارسال دستاوردهای علمی این مراکز به سایر مراکز علمی و دانشمندان در دنیا ضرورت دارد.
آیت الله فاضل لنکرانی، گفت: دو سال قبل طی سفر به نجف در بازدید از کتاب فروشی‌های این شهر، هیچ کتابی از محصولات حوزه علمیه مشاهده نکردم که ضرورت دارد این ارتباط‌ها افزایش یابد و تولیدات علمی و کتاب‌هایی که در کشور به چاپ می‌رسد برای سایر کشورها نیز ارسال شود.

او ادامه داد: می‌بایست مرکزی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه علمیه ایجاد شود تا پژوهش‌های صورت گرفته در حوزه‌های علیمه به مراکز علمی همانند دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه سایر کشور‌ها و کتابخانه‌های معتبر دنیا ارسال شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، با تاکید بر اینکه ارتباط حوزه و وزارت فرهنگ و ارشاد باید تقویت شود، گفت: در حال حاضر ارتباط تنگاتنگی بین حوزه و وزارت فرهنگ وجود ندارد و مسائل بسیاری است که وزارت ارشاد می‌تواند با حوزه علمیه تبادل فکری و یا حتی مطالبه داشته باشد.
او در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از فیلم طبقه حساس کمال تبریزی خطاب به وزیر ارشاد گفت: این فیلم را به پیشنهاد و اصرار یکی از دوستانمان دیدم و بعد از تماشای این فیلم تا صبح از ناراحتی خوابم نبرد.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: این فیلم بهشت، جهنم، برزخ و قیامت را به استهزاء کشیده و برخی مسائل نیز از جمله غیرت را به تمسخر گرفته است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: به سازنده این فیلم در خصوص ساخت فیلم مارمولک نیز تذکر داده بودم اما تبریزی عنوان کرد من این فیلم را به نیت خدمت ساختم. 

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: امروز بیشتر وقت جوانان را ماهواره‌ و اینترنت و فضای مجازی می‌گیرند و کمتر فرصت مطالعه دارند، از این رو می‌توان مباحث اساسی را با قلم فضلا و طلاب توانمندی که در قم حضور دارند چاپ و در اختیار آن‌ها قرار داد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین