کد خبر: ۲۷۳۴۷۶
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۶
وی با تأکید بر این که به منظور حفظ ظرفیت زیست محیطی تهران، تعداد مجوزهای طرح ترافیک در سال 94 نسبت به سال 93 حتی یک فقره نیز افزایش پیدا نخواهد کرد، خاطر نشان کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان عزیز، بیماران خاص و عزیزان خبرنگار از تعرفه حمایتی برخوردار خواهند بود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز ثبت نام آرم‌های سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک از روز یکشنبه 16 آذر خبر داد و گفت: متقاضیان به مدت دو هفته و تا سی‌ام آذر فرصت دارند تا از طریق سایت www.tehran.ir . نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام نمایند.

مهندس سیدجعفر تشکری هاشمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه مطابق سال های گذشته ثبت نام آرم طرح ترافیک الکترونیکی بوده و از طریق سایت شهرداری تهران صورت می‌گیرد، عنوان کرد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم صرفاٌ در صورتی که ورود هر روزه ایشان به محدوده طرح ترافیک ضرورت داشته باشد، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و در غیر این صورت از آرم‌های روزانه و هفتگی استفاده کنند.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که برای خودروهایی که به سن فرسودگی رسیده و مطابق قانون ملزم به اسقاط باشند، مجوز طرح ترافیک صادر نمی‌شود، اظهار کرد: در این دوره نیز مانند دوره قبل، به جز آمبولانس‌های اورژانس تهران، خودروهای امدادی آتش نشانی و خودروهای پلیس و همچنین اتوبوس‌های شرکت واحد تهران و تاکسی‌های تهران که تمام یا بخشی از مسیر آن‌ها در محدوده طرح ترافیک قرار داشته باشند، تمامی خودروهای عمومی و امدادی نیاز به مجوز دارند و می‌بایست نسبت به اخذ مجوز طرح ترافیک اقدام کنند و در غیر این صورت ورود آن‌ها به محدوده، به منزله تخلف ورود ممنوع خواهد بود.

تشکری هاشمی با بیان این که در سال94 نیز عبور و مرور خودروهای هیبریدی و برقی همچون سال جاری در صورت ثبت اطلاعات در سامانه، در محدوده طرح ترافیک آزاد و رایگان خواهد بود، تصریح کرد: این اقدام در جهت تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک و در راستای سیاست‌های محیط زیستی مدیریت شهری تهران صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر این که به منظور حفظ ظرفیت زیست محیطی تهران، تعداد مجوزهای طرح ترافیک در سال 94 نسبت به سال 93 حتی یک فقره نیز افزایش پیدا نخواهد کرد، خاطر نشان کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان عزیز، بیماران خاص و عزیزان خبرنگار از تعرفه حمایتی برخوردار خواهند بود.

وی با اعلام این که مجوزهای طرح ترافیک سال 94، نسبت به مجوزهای دوره‌های قبل دارای تفاوت‌هایی است، تأکید کرد: به تمامی افرادی که آرم طرح ترافیک سالانه دریافت می‌کنند، به همراه آن یک عدد کارت اعتباری استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی که امکان استفاده از مترو، اتوبوس‌های تندرو و سایر اتوبوس‌ها را برای آن‌ها فراهم می‌کند نیز اهداء می‌شود.

*کارت‌های اعتباری جایگزین برچسب طرح ترافیک می‌شوند

معاون شهردار تهران با اشاره به این که کارت‌های اعتباری اهدایی، شخصی‌سازی شده و جایگزین برچسب‌های سابق می‌شوند، تصریح کرد: با توجه به این که کنترل خودروها از طریق دوربین‌های پلاک‌خوان انجام می‌شود، ضرورتی به نصب برچسب روی شیشه خودروها وجود نخواهد داشت و کارت مذکور به منزله مجوز طرح ترافیک به منظور ارائه در بازدیدهای موردی خواهد بود.

مهندس تشکری هاشمی با بیان این که بسیاری از متقاضیانی که موفق به دریافت مجوز طرح ترافیک می‌شوند، در ایامی از سال تمایل به ورود به محدوده طرح ترافیک ندارند، تصریح کرد: امسال برای نخستین بار ضمن این که به نسبت تعداد روزهایی که این متقاضیان اعلام می‌کنند وارد محدوده نمی‌شوند، از سرجمع هزینه سالانه آرم آن‌ها کم می‌شود، ضمن این که بابت هر روز انصراف نیز یک سفر رایگان با حمل و نقل عمومی به عنوان مشوق در کارت اعتباری آن‌ها شارژ خواهد شد.

وی با تأکید بر این که کارت‌های اعتباری مبلغ‌دار بوده و از سوی خود متقاضیان نیز قابل شارژ است، اضافه کرد: نظر به لزوم توسعه خدمات الکترونیک، به جز مرحله کنترل مدارک در دفاتر خدمات الکترونیک، سایر مراحل به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و کارت اعتباری که به منزله مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک است از طریق پست به نشانی متقاضی ارسال می‌شود.کاربران دفاتر خدمات الکترونیک آموزش دیده و اماده خدمات رسانی به شهروندان هستند

*آموزش 210 کاربر دفاتر خدمات الكترونيك شهر


در ادامه مصطفی قنبر نژاد مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد : 210 كاربر دفاتر خدمات الكترونيك شهر به منظور آشنايي با فرايند ثبت نام طرح ترافيك طی ماه گذشته آموزش دیده اند.

وی افزود: منظور ارتقا سطح خدمات رساني دفاتر خدمات الكترونيك شهر و به منظور آشنايي بيشتر كارکنان با فرايند دريافت مدارك آرم طرح ترافيك و توجيه بهتر و بيشتر كاربران براي دریافت خدمات بهتر به متقاضیان، دوره هاي آموزشي ويژه كاربران دفاتر برگزار شده است و اکنون کاربران آمادگی لازم را برای فرایند آرم طرح ترافیک سال 94 دارند.

وي افزود: تكريم ارباب رجوع، نحوه رسيدگي به سوالات و دريافت مدارك شهروندان و چگونگي ثبت و درج اطلاعات از جمله مواردي است كه در دوره هاي آموزشي براي كاربران دفاتر خدمات الكترونيك شهر ارايه  شده است.

وی  با بیان این که مدارک و مستندات مواردی که منجر به کسب امتیاز افراد در جهت دریافت آرم طرح ترافیک شده، می‌بایست به صورت حضوری در دفاتر خدمات الکترونیک ارائه شوند، تصریح کرد: با توجه به این که داشتن برچسب معاینه فنی از مراکز مکانیزه معتبر، پرداخت عوارض سالانه خودرو و اخذ گواهی عدم خلافی برای ثبت نام طرح ترافیک ضروری است، متقاضیان از امروز نسبت به دریافت مدارک مذکور اقدام نمایند.
 
قنبرنزاد در ادامه با اشاره به این که به منظور سهولت و سرعت در ثبت نام، اطلاعات ثابت افرادی که در سال‌های قبل در سیستم مکانیزه ثبت نام کرده‌اند، هنگام در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، اظهار کرد: امسال نیاز نیست که متقاضیان تمامی اطلاعات خود را ثبت کنند، بلکه متقاضی صرفاٌ نسبت به اصلاح اطلاعاتی که نیاز به تصحیح دارند، می‌بایست اقدام نماید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین