کد خبر: ۲۷۵۵۸۲
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۱
سرمربی اسبق تیم ملی امید کشورمان گفت: خاکپور یکی از با شخصیت‌ترین و منظم‌ترین افراد فوتبال ماست و او در این مدت توانسته شخصیت و نظم حاکم بر خودش را به تیم امید تزریق کند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد مایلی‌کهن در گفت‌وگو با رادیو ورزش درباره وضعیت تیم ملی امید کشورمان گفت: به نظر می‌رسد که تیم امید نفرین شده است. چیزی که در ذهن من هست این است که بعد از انقلاب مربیان زیادی مثل حسن حبیبی، ذوالفقار‌نسب و مربیان خارجی مثل کوردس، گده، بگوویچ و ... سرمربی تیم امید بودند اما هریک در مقاطعی دچار مسائلی شدند که تیم امید به المپیک نرود.

وی ادامه داد: وقتی مربیان ایرانی هستند کمبود اعتبارات و کمبود امکانات وجود دارد و وقتی هم که مربیان خارجی سرمربی تیم امید بودند مشکلاتی نظیر سربازی و عدم خروج برخی از ملی‌پوشان به نرفتن تیم به المپیک دامن می‌زد اما باید بگویم وقتی مربیان ایرانی عهده‌دار تیم امید بودند خیلی از مواقع مظلوم واقع می‌شدند چرا که با کمترین امکانات و بودجه باید تیم امید را شکل می‌دادند و در آخرین لحظات هم می‌دیدیم تیم امید نمی‌توانست المپیکی شود. هربار وقتی مربی ایرانی در تیم امید کار می‌کند پول و امکانات نیست اما مربیان خارجی که هستند بودجه لازم وجود دارد اما در آخرین مورد دیدید که نتوانستیم در بازی‌های آسیایی اینچئون با وینگادا موفق باشیم هرچند که او حتی در بازی‌هایی که با تیم‌های باشگاهی هم برگزار کرد موفق نبود.

سرمربی سابق تیم ملی امید کشورمان خاطرنشان کرد: یک سری موارد هست که ما به آنها نمی‌پردازیم. به طور مثال همیشه مربیان خارجی بیشتر از مربیان داخلی بوده‌اند اما موفق نشده‌اند به طوری که در زمان بگوویچ که سرمربی تیم امید بود در گروه مقدماتی 4 تیمی سوم شدیم و به دلیل نتایج ضعیف در دوره بعدی باید ابتدا در مسابقات تک‌حذفی شرکت می‌کردیم که مربی آن تیم خود من بودم و در بازی رفت سه بر یک ازبکستان را در کشورش شکست دادیم و در تهران هم آنها را 6 بر یک بردیم و از دل همان تیم بازیکنانی مثل آرش برهانی بیرون آمد اما در مرحله بعد به یک سری مسائل خوردیم که منجر به عدم صعود به المپیک شد و آن هم این بود که در همان دوره لیست تیم ملی بزرگسالان برای بازی با لائوس معرفی شد و تعداد زیادی از بازیکنان امید هم در آن تیم انتخاب شدند و هرچه گفتیم بگذاریم این چند بازی هم انجام شود اما گوش کسی بدهکار نبود و باید این ملی‌پوشان امید را در بازی با لائوس شرکت می دادند.

مایلی‌کهن درباره اینکه پیشنهاد او برای صعود تیم ملی امید به المپیک چیست، اظهار داشت: به نظر من دفعات قبل شرایط بهتر بود اما برای المپیک ریودوژانیرو تنها 3 ماه وقت داریم و شرایط به مراتب سخت‌تر است اما با همه این تفاسیر باید هرچه سریع‌تر تیم امید شکل بگیرد و مربی‌اش را بشناسد البته این بار خیلی دیر است و باید تیمی که به اینچئون می‌رفت شرایطی داشت که آن تیم بتواند در مقدماتی المپیک هم شرکت کند تا بازی‌های آسیایی برای آنها حکم بازی تدارکاتی داشته باشد اما دیدید که ما در این بازی‌ها به چه تیم‌هایی باختیم و این هم به دلیل عدم شناخت سرمربی از حریفان بود.

وی ادامه داد: من بی‌جهت از کسی تعریف نمی‌کنم اما محمد خاکپور که کنار حبیب کاشانی قرار گرفت شرایط برای تیم امید فراهم و بهتر شد و بازی‌هایی که در قطر هم انجام دادند عملکرد خوبی داشتند هرچند که آن بازی‌ها به مراتب سخت‌تر بود. تیم امید با حضور خاکپور شخصیت گرفت و خاکپور از نظر فنی یکی از بهترین‌ها بود که من بی‌جهت از آن تعریف نمی‌کنم. چیزی که خاکپور توانست به تیم امید تزریق کند شخصیت و نظم و انضباط حاکم بر خودش بود چرا که او خودش صبح زود بیدار می‌شود و شب‌ها حداکثر در ساعت 10 می‌خوابد و او یکی از منظم‌ترین و باشخصیت‌ترین‌هاست و این مسائل به تیم امید توسط او تزریق شد و همه می دانند که بالاتر از مسائل فنی مسائل انضباطی به تیم‌های ما ضربه می‌زند و اینها باعث می‌شود که نتیجه نگیریم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین