کد خبر: ۲۷۶۱۸۴
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۰
وزیر امور خارجه کشورمان آفریقا را بخاطر حضور شبکه های تروریستی همچون الشباب، بوکوحرام و القاعده در این قاره یکی از قربانیان تروریسم و افراط گری دانست.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایرنا از اداره کل اخبار و دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف این مطلب را در دیدار سفیر جدید کنیا عنوان کرد.

وی با اشاره به پدیده تروریسم و افراط گرایی به عنوان بزرگترین تهدید نظام بین الملل، بر لزوم همفکری و همکاری کشورها و سازمان های بین المللی و منطقه ای بویژه کشورهای اسلامی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان آفریقا را بخاطر حضور شبکه های تروریستی نظیر الشباب، بوکوحرام و القاعده در این قاره ، یکی از قربانیان تروریسم و افراط گری برشمرد. 

ظریف در این دیدار، با اشاره به برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در مردادماه گذشته در تهران، بر اجرای توافقات انجام شده درجهت رشد و توسعه روابط دوجانبه تاکید کرد.

خانم رقیه احمد سوبو سفیر جدید کنیا نیز ضمن ابراز خرسندی از مأموریت جدید خود، اهتمام ویژه کنیا به تقویت و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرار داد.

وی با اشاره به سابقه فعالیت های خویش در حوزه های انسانی و بشر دوستانه، ابراز امیدواری کرد با تلاش و همکاری سفارتخانه های دو کشور، مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کنیا در تمامی ابعاد بویژه در زمینه های بشر دوستانه نظیر بهداشت و کار توسعه و ارتقاء یابد.

سفیر جدید کنیا در تهران همچنین با اشاره به گرفتار شدن جوانان و حتی نوجونان زیر 12 سال مسلمان در دام شبکه های وسیع گروههای تروریستی، بر لزوم توجه مضاعف نظام بین الملل بویژه کشورهای اسلامی به این مسئله تاکید کرد. 

وی از اینکه به عنوان سفیر در جمهوری اسلامی ایران با مظاهر اسلامی و تمدن بسیار غنی بسر می برد ابراز خرسندی کرد.

رقیه احمد سوبو سفیر جدید کنیا در تهران روز چهارشنبه رونوشت استوارنامه خود را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه تقدیم کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین