کد خبر: ۲۷۸۰۵۹
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۰
عوامل ناشناس با مراجعه به دکه های مطبوعاتی در سطح کلانشهر مشهد اقدام به خرید و جمع آوری تمامی نسخه های روزنامه خراسان کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: خراسان در ستون «حرف مردم» شماره چهارشنبه (10 دی) به نقل از تماس یکی از خوانندگان خود که خواستار توضیح پیرامون این موضوع شده بود، جمع آوری یکجای نسخه های این روزنامه در دوشنبه گذشته را تایید کرد هر چند مشخص نیست.

تاکنون مسوولان این روزنامه واکنشی روشن نسبت به این رخداد نامعمول نشان نداده اند. 

در پی همزمانی این اقدام با درج خبر مصاحبه دادستان مشهد با روزنامه خراسان در شماره روز دوشنبه مبنی بر اعلام پلمپ شدن دفاتر خرید و فروش سهام سه شرکت سرمایه گذاری خصوصی، برخی مدعی هستند که عوامل وابسته به همان شرکتها دست به این اقدام زده اند. 

به گفته برخی منابع مطلع، عوامل شرکت های سرمایه گذاری مورد اشاره دادستان مشهد با مراجعه به دکه های مطبوعاتی خواستار خرید همه نسخه های روزنامه خراسان شده و حتی در برخی موارد در پی امتناع دکه داران از فروش یکجای نسخه ها، با آنان وارد درگیری فیزیکی شده اند. 

گفته می شود مسوولان روزنامه خراسان در پی آگاهی از این موضوع، در تماس با مراجع مختلف خواستار برخورد با این اقدام نامعمول شده اند اما پیگیریهای آنان نتیجه ای نداشته است. 

بر اساس مطلب منتشره در شماره روز دوشنبه هشتم دی ماه روزنامه خراسان دادستان عمومی و انقلاب مشهد در گفت و گوی اختصاصی با این جریده از صدور و اجرای حکم برخورد قاطع دستگاه قضایی با دلالان خرید و فروش سهام شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری پدیده، تبرک و پردیسبان و پلمپ دفاتر مربوطه خبر داده بود. 

قاضی 'غلامعلی صادقی در این مصاحبه اختصاصی با اشاره به هشدارهای قبلی در مورد تبلیغات اغواکننده شرکتها گفته بود: مدیرعامل، رییس و اعضای هیات مدیره این شرکتها باید پاسخگو بوده و فاصله غیرواقعی بین ارزش واقعی سهام با ارزش بادکنکی آن را که به خاطر دلال بازیها به وجود آمده برطرف کنند. 

همچنین پیرو این اقدام جمعی از خریداران سهام همین شرکتها در مشهد همان روز به منظور کسب آگاهی از جزییات موضوع دست به تجمع زدند. 

معاون امنیتی، سیاسی دادستان کل کشور با استناد به درخواست دادستان عمومی و انقلاب مشهد مقدس از دادستان کل کشور در رابطه با تخلفات مالی شرکتهای پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان از منع صدا و سیما، رسانه های نوشتاری، دیداری و گفتاری، شهرداریها، فرودگاهها، راه آهن و فعالان فضای مجازی در سطح کشور در خصوص انتشار ه گونه آگهی تبلیغاتی و تجاری در مورد این شرکتها خبر داد. 

هم اینک پرونده قضایی این شرکتهای سرمایه گذاری در شعبه 904 بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی مشهد در حال بررسی است. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین