کد خبر: ۲۷۸۳۳۰
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۶
رییس سازمان تامین اجتماعی از پرداخت عیدی مستمری‌بگیران این سازمان در بهمن‌ماه خبر داد و گفت: مبلغ عیدی باید توسط هیات وزیران مشخص شود که تاکنون این مبلغ اعلام نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سیدتقی نوربخش در حاشیه جلسه سازمان تامین اجتماعی با بخش تعاونی‌ها در جمع خبرنگاران افزود: به محض اعلام مبلغ عیدی مستمری‌بگیران توسط هیات وزیران که معمولا در بهمن‌ماه انجام می‌شود، سازمان تامین اجتماعی این مبلغ را به حساب مستمری‌بگیران واریز می‌کند.

وی اظهارکرد: مبلغ عیدی مستمری‌بگیران را معمولا سازمان پیشنهاد نمی‌دهد ولی درخصوص افزایش مبلغ مستمری، سازمان تامین اجتماعی به هیات وزیران پیشنهاد ارائه می‌کند.

رییس سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری در سال آینده نیز گفت: این افزایش در شورای عالی کار مورد بحث قرار می‌گیرد و پس از تعیین حداقل دستمزد و حقوق، سازمان پیشنهاد افزایش مستمری را به هیات وزیران اعلام می‌کند که پس از تصویب این مبالغ توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

نوربخش درخصوص جلسه امروز شنبه سازمان تامین اجتماعی با بخش تعاونی‌ها نیز گفت: افراد تحت پوشش تعاونی‌ها همگی از بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی هستند و براین اساس تعامل با نمایندگان این تعاونی‌ها از وظایف سازمان به شمار می‌رود. بنابراین از تعاونی‌های مختلف برای تشکیل جلسه امروز دعوت شد و در این جلسه نیز این تعاونی‌ها مسائل و مشکلاتی که با سازمان داشتند مطرح کردند و این مسائل مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: امیدواریم در خلال تشکیل این جلسات که قطعا ادامه نیز خواهد داشت، به یک تفاهم‌نامه فی‌مابین سازمان تامین اجتماعی و تعاونی‌ها برسیم.

رییس سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد گروه‌های کارشناسی ظرف مدت دو هفته موارد مختلف فی‌مابین سازمان و تعاونی‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهند و با رسیدن به یک توافق در بخش‌های مختلف، تفاهم‌نامه‌ای میان این سازمان و تعاونی‌ها به امضا برسد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه نمایندگان تعاونی‌های مسکن، مصرف، تاکسیران‌ها و... مسائل و مشکلات خود در بخش بیمه‌ای را مطرح کردند که رییس سازمان تامین اجتماعی پس از شنیدن نقطه نظرات نمایندگان این تعاونی‌ها گفت: بسیاری از مسائلی که مطرح شد، با توجه به اینکه باید توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها مبالغ آنها پرداخت شود، نیاز است که جلسات مشترکی با این سازمان برگزار شود تا مسائل مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

با پرداخت نقدی یارانه‌ها مشکلات بسیاری به وجود آمده است
ضرورت افزایش پوشش‌های اجتماعی و بیمه‌ای

وی با اشاره به تبصره 21 ماده 7 قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: باید طبق این تبصره پوشش‌های اجتماعی و بیمه‌ای افزایش پیدا کند و ما نیز موافق افزایش پوشش بیمه‌ای هستیم؛ اما متاسفانه با روش پرداخت نقدی یارانه‌ها که در دولت پیشین انجام شده است، مشکلات بسیاری به وجود آمده که در حال حاضر نمی‌توانیم سطح پوشش بیمه‌ای را افزایش دهیم.

رییس سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: هر روشی که سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای حل مشکلات تعیین کند، سازمان تامین اجتماعی آن را مورد تایید قرار می‌دهد و اجرا می‌کند.

نوربخش ادامه داد: برخی از پیشنهاداتی که توسط نمایندگان تعاونی‌ها ارائه شده است، نیاز به اصلاح قوانین و یا تعیین قانون جدید دارد که باید در کمیته‌های کارشناسی این مسائل مورد بررسی قرار بگیرد.

وی از نمایندگان تعاونی‌های حاضر در جلسه درخواست کرد در تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص بحث بودجه‌ای همانطور که سازمان تامین اجتماعی پیشگیری‌های لازم را انجام می‌دهد، آنها نیز پیگیر مسائل و مشکلات خود باشند و در نشست‌ها و جلسات مشترک با نمایندگان مجلس این مباحث را مطرح کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین